| SingleForOne a întrebat:

Când lucrezi, ai intre 21-28 de zile de concediu și vrei să te căsătorești, când să ai timp de tot procesul, atât legal cât și religios, festivitățile (petrecerea) și "luna de miere"?
Mi se pare cam imposibil. Nu mă grăbesc să mă însor acum, dar mă gândeam la un moment în viitor.

4 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Contractul colectiv de munca include de obicei niste zile de concediu bonus, pentru cei care se casatoresc (si dovedesc cu acte).
Iar pentru cei ce mai au nevoie de extra concediu, pot cere concediu fara plata, care se poate lua cu lunile.

| Wr3nch a răspuns:

Luna de miere e de fapt un weekend sau cel mult o saptamana in prezent. la primarie se depune cerere si niste analize si alegi o data, cu popa vorbesti pe aceiasi data. Daca ai bani dar nu ai timp sunt firme care organizeaza tot pentru tine, tu alegi doar meniul, decoratiunile si muzica.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nunta o planifici cu un an înainte deci păstrezi zilele și mai poți să primești zile bonus. Luna de miere e un concediu de o săptămână sau două

| Daniel323 a răspuns:

Mai gandeste-te, poate iesi la pensie intre timp.