| Ana_4328 a întrebat:

Care este cel mai bun film romantic pe care l-ati privit vreodata?

15 răspunsuri:
| Bacemi a răspuns:

1) Virgin Snow :http://www.youtube.com/watch?v=sMR6DBroa-I

2) Notte Prima Degli Esami-Oggi : http://www.youtube.com/watch?v=myltlgAhdGE

3) Return to me : http://www.youtube.com/watch?v=oFD8ZE0Muf0

Aceste trei filme m-au impresionat cel mai mult. Nu pot decat sa le ofer un prim loc. Fiecare exprima o alta poveste, alt sentiment dar toate iti prezinta ceva cu adevarat deosebit. Eu spun ca oricine nu vede unul din aceste filme are foarte multe de pierdut.

| rosto a răspuns:

The painted veil happy l-am vazut de vreo... 4 ori pana acum big grin

| ßέßέ a răspuns:

If only sad

| sfdshsnsa a răspuns:

Dear John

| Brotacel a răspuns:

Buna!

titanic happy

Pa, pa.

| Just Kiddin' a răspuns:

A walk to remember, cu siguranta big grin
pentru ca este foarte profund, arata cum iubirea unei fete cinstite poate schimba un baiat. era acolo o replica foarte frumoasa: "OUR LOVE IS LIKE THE WIND. I CAN'T SEE IT, BUT I CAN FEEL IT!". probabil unul dintre cele mai expresive filme de dragoste despre adolescenti. este foarte bine facut din punct de vedere artistic si chiar daca nu arata ca ea moare, fapt sugerat subtil prin singuratatea lui, iti stoarce rauri de lacrimi. de asemenea actorii (Mandy Moore si Shane West) s-au potrivit perfect in rolurile astea. sad

| KatVonB a răspuns:

A walk to remember :X

| ceco a răspuns:

27 dresses

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

City of angelssad

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

O iubire de neuitat(a walk to remember)happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

A walk to remember mi-a placut cel mai mult, chiar mi-au curs lacrimi. Si nu l-am privit numai odata ci de 10 ori. FIlmul e foarte romantic...
Pot sa-ti dau o lista mare cu filme romantice sper sa le privesti pe toate fiindca eu pe toate le-am privit si toate sunt pentru tine!
Charlie st. Cloud
Marley & Me
Feast of love
The notebook
The last song
Titanik
Valentine's day (2010)
The holiday
I love you, Beth Cooper (e si comedie)
Prom (2011)
Monte Carlo (2011)
Just my luck
27 dresses
Flipped (unul din cele mai preferate filme)
Pride & Prejudice
Last Night
Never let me go
P.S I love you
Love actually
Crazy, stupid, love
Waiting for forever
Vizionare placuta
daca mai ai nevoie spune-mi ok

Răspuns utilizator avertizat
| Andreea_1830 a răspuns:

Twilight

| madutzu93 a răspuns:

Aaa pai sunt multe ^_^

uite aici cateva idei big grin

* Keith [ e drama da' e super filmul :X ]
* A walk to remember
* If Only
* Sweet November

happy

| petre1980 a răspuns:

Filmul care mi s-a parut mie cel putin cat mai aproape de realitate a fost "LOVE STORRY"... insa fiecare apreciaza sau nu apreciaza un film in functie de ceea ce simte, in functie de latura sa sentimentala...