| Elena2106 a întrebat:

Care sunt dulciurile copilariei voastre?

Răspuns Câştigător
| immaBeast a răspuns:

Ooo, a iesit copchilul din mine, imi placea la nebunie olla si viva ( nu mai tin minte daca se scria cu 2 de l ).
Olla erau niste pernite rotunde umplute cu ciocolata si viva la fel doar ca erau patrate, cat de mult imi placeau alea, n-am mai vazut asa ceva prin magazine, daca mai gasesc...4, 5 pungi iau. laughing)
Tin minte un moment din copilaria mea cand ma uitam la desenele mele preferate ( Ed, Edd si Eddy ) si mancam viva, nu stiu de ce, dar in momentul ala eram cel mai fericit, habar nu am de ce. rolling on the floor)

| immaBeast a răspuns (pentru immaBeast):

Niii, m-a apucat nostaligia, brb ma uit la Ed, Edd si Eddy pe Youtube si plang. =))))))
Acum mi-am adus aminte ca erau si cu crema de capsuni.

https://www.google.ro/......ps?/search

35 răspunsuri:
| DeathIncarnate a răspuns:

Poiana pe timpul cand era in staniol si cand aveam un gust demential si cu totul o alta forma(cu 6 dreptunghiuri pe linie, daca imi aduc aminte bine) + bezele, cozonac.

| RAY a răspuns:

Viva,napolitane,gogosi,am mancat in castellon gogosi americani ma u durut dinti, budinca, nuci cu zahar, multe dulciuri am mancat la viata mea

| Freya1 a răspuns:

Gogosi,chec,halva,caramele de ciocolata,turta dulce,nuga,eugenie, lapte cu cacao, glucoza, ceocolata de casa, biscuiti cu dulceata, etc
Si daca nu prea mancam dulciuri astea le aveam

| anonimg a răspuns:

N-au mai ramas decat orezul, grisul si fideaua cu lapte. Si coliva. happy Si turta dulce.

| Bondarel99 a răspuns:

Pufuleții cu ciocolata.

| RAY a răspuns (pentru Bondarel99):

Exista asa ceva nu stiam

| Bondarel99 a răspuns (pentru RAY):

Când eram mică ii iubeam, apoi nu s-au mai găsit in niciun magazin. Am văzut ca au scos de ceva timp cei de la Gusto pufuleți cu ciocolata, nu știu dacă mai sunt și alte firme.

| RAY a răspuns (pentru Bondarel99):

Tot mierea e mai buna albinut o, pacat ca sunt la dieta ca as manca miere

| Bondarel99 a răspuns (pentru RAY):

Da, dar nu aia de la magazin laughing

| RAY a răspuns (pentru Bondarel99):

Clar ca nu

| aXy99 a răspuns:

Fructele.

| aXy99 a răspuns (pentru aXy99):

Glumesc. Toate.

| GoldenZenith a răspuns:

Gogoșile făcute de bunica.

| Mihailescu_Valeriu_1953 a răspuns:

Clatitele cu dulceata de afine

| CleanHeart a răspuns:

Napolitane,viva,glucoza,corn cu ciocolata, eugenii, pufarini si mai era sucul ala bun micut frutti fresh happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Suna ciudat daca zic ca mie nu-mi prea placeau dulciurile cand eram mica?laughing(nu ca acum mi-ar place)Cred ca ar fi turta dulce, desi nici cu ea nu ma prea omoram.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Finetti in forma de inimioara cu woody pe ambalaj, negresele si bomboanele bonibon. day dreaming

| BostanDaniel1974 a răspuns:

Cip cip gumela biscuiti anca si batonul de ciocoloata batonul copilariei si prajitura cartof

| Victor453 a răspuns:

Cit de tare eu inteleg pe immaBeast, olla si viva erau preferatele mele, mincam cateva pachete pe zi, in ziua de azi nu le mai gasesc, si daca gasesc, nu sunt acelea care erau inainte((

| BIoody a răspuns:

Pufuleti loto, sticsuri, ciocolata, viva olla, snecsuri, cipsuri, sucuri, detoatee laughing

| Valentinaldoilea a răspuns:

Zaharul candel!
Stie cineva ce este? "zahar de sticla". http://www.gettyimages.com/....../525204523

| Skippy223 a răspuns:

Ciocolata Vis cu capsuni. Am cautat intr-una si nu am gasit nicaieri. Cred ca s-a scos de pe piata.

| dannyel86 a răspuns (pentru Skippy223):

Dar de batonul Kiss (capsuni/banane) ce spui?

| Skippy223 a răspuns (pentru dannyel86):

Nu am auzit de el. Se gaseste in Romania? Din poze pare asemanator.

| dannyel86 a răspuns (pentru Skippy223):

A fost vandut in Romania, dar in anii '90.
Ultima data am vazut disponibil doar in Grecia.

| Skippy223 a răspuns (pentru dannyel86):

Am gasit pe Emag. Seamana la gust cu Vis? Sau nu sti?

| dannyel86 a răspuns (pentru Skippy223):

Ai gasit Kiss pe eMag?
Am mancat si Vis (cred), dar nu-mi amintesc gustul lui, ca sa pot compara.
Stiu ca mai era un baton cu nuca de cocos (Cancan), care semana cu batonul Fagaras.

| Skippy223 a răspuns (pentru dannyel86):

Https://www.emag.ro/......DDRN1BBBM/
Aici e Kiss cu capsuni si lapte.
Fagaras cunosc, cu stafide si rom. Foarte buna dar m-am plicisit de ea. De cand nu mai gasesc Vis, mancam Fagaras la ocazii ca sa inlocuiesc. haha

| dannyel86 a răspuns (pentru Skippy223):

Mersi! Ai vazut ca sunt din Grecia importate (batoanele Kiss).

| Skippy223 a răspuns (pentru dannyel86):

La prima vedere am crezut ca sunt rusești. Dar, da.

| Anonima6789777 a răspuns:

Rolo.
Eugenia.
"Caramici" de alea ieftinelaughing
Halvită
Si a looot of gumă turbo.

| cineva666 a răspuns:

Era o ciocolata foarte buna excellenta. din pacate nu mai este prin magazine de multi ani

| homosapiens a răspuns:

Viva si bomboanele alea cu pudra de cacao pe ele.

| RobertM16 a răspuns:

Guma Turbo,Vafa de inghetata(inghetata la propriu ca o spargeai cu ciocanu`),ciocolata ROM,Bonibon,halvita,albinita, mentosanele, ciocolata Pitic, Scufita Rosie, guma Cin-Cin(inceputul anilor 90).