| alin22736 a întrebat:

Cat costa in Spania chiria pentru doua persoane si ce conditii sunt?

15 răspunsuri:
| onasis1961 a răspuns:

La Zaragosa, un apartament cu două camere şi salon(Sufragerie) este de 450 euro.

| DiazAndreea a răspuns:

Depinde, gasesti la locutorii anunturi, intre 150-200 euro camera matrimoniala sin gastos, si intre 250-350 camera matrimoniala gastos incluidos depinde de orasul in care te duci

| alin22736 explică (pentru DiazAndreea):

Si cum este? la casa la ce? locuiesc si alti chiriasi? sau cum este? te rog

| alin22736 explică (pentru DiazAndreea):

Adica este la casa sau apartament ceva? mersi

| Zazu a răspuns (pentru DiazAndreea):

Tanti Señorita, explica-i omului ce-i aia matrimonio sin gastos /o incluidos, nu vazusi ca omu nu se uita la telenovele?
Poate stii si-n romaneste, zic si eu...

| DiazAndreea a răspuns (pentru Zazu):

Camera de matrimonio inseamna camera mare dubla! con gastos incluidos cu datorii incluse, sin gastos adica fara datorii le platesti separat, la jumatate. si tanti zazu nu ma uit la telenovele draga mea, dar daca omul pleca in Spania si vrea sa isi inchirieze o camera ar cam trebui sa stie ce inseamna, sunt lucruri de baza. dasr daca tu tot stii sa zici senorita dc nu esti cababila sa traduci?

| DiazAndreea a răspuns (pentru alin22736):

Mai da eu de unde sa stiu? atat costa o camera, un apartament te poate ajunge la 500 de euro cuc heltuieli si mobilat plus ca trebuie sa platesti in plus fianza. cam 250 de euro

| Zazu a răspuns (pentru DiazAndreea):

Gastos-cheltuieli
Deuda/deudas -datorie/datorii
La cat ma uit la telenovele cam atat stiu sa traduc, cum ti se pare?!

| DiazAndreea a răspuns (pentru alin22736):

Cauta pe milanuncios.com,

| DiazAndreea a răspuns (pentru Zazu):

Pai si atunci ce nu ai inteles domnisoara zazu? ce era de explicat? cel care a pus intrebarea nu a intrebat ce inseamna si te-ai gasit tu mai inteligenta care stii ce inseamna sa intrebi? omul pleaca in Spania, in cauta ceva de inchiriat, trebuie sa stie aceste cuvinte draga

| Zazu a răspuns (pentru DiazAndreea):

Alin22736 explică (pentru DiazAndreea):
Adica este la casa sau apartament ceva?
Si cum este? la casa la ce? locuiesc si alti chiriasi? sau cum este? te rog

Omu n-a inteles,altfel nu te intreba. Daca ii scriai in romaneste sigur te-ar fi inteles,sau poate si-n castellano daca ai fi scris corect.
Daca tu,care zici ca stii spaniola, confunzi deudas incluidas(huh?!) cu gastos, el, bietul de el, de unde sa stie?

| DiazAndreea a răspuns (pentru Zazu):

A intrebat daca e camera la casa sau la aparatament draga. para que sepas queridita, en un anuncio se ecribe gastos, deudas =datorii. se folosesc ambii termeni, daca stii sinonime. daca ai de gand sa imi mai raspunzi la chestii din astea de copii tampite rimite un mesaj privat si nu te mai caca atat pe tine

| alin22736 explică (pentru Zazu):

Te bagi in seama sa n-adormi

| alin22736 explică (pentru Zazu):

Te agiti degeaba.o zi buna!