| Larylarysa03 a întrebat:

Cat timp durează pana vi se face dor de o prietena/un prieten pe care o placeti?

12 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Depinde cand am vazut-o ultima oara si cate amintiri ma leaga de ea/el.
In plus, depinde si cat sunt de ocupata, ca pot trece luni multe, pana sa-mi aduc aminte de un prieten pe care nu l-am vazut demult.

Am prieteni pe care nu i-am revazut de 20 sau chiar 30 de ani, ca viata ne-a aruncat pe diverse continente din lume si nu ne-am sincronizat sa ne revedem in Romania, dar odata la 1 an, mai trimitem cate un mesaj pe FB sau Instagram si ne mai intrebam de una si alta.

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Doua, trei vieti.

| Lukasssz a răspuns:

0 ore, 0 minute, 0 secunde.

| Brizbriz a răspuns:

5 minute... daca, chiar o plac tongue

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu mi se face.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

O alergătură de o secundă a unui gând anulat de următorul.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Depinde de gradul de prietenie.
Daca e un tovarăș apropiat mi se face mai greu dor, dat fiind ca ne vedem aproape zilnic, dar daca e un tovarăș cu care ma vad rar, atunci mai repede mi se face dor de el.

| Paul754880338 a răspuns:

Timpul, distanta, greutatea si alte unitati de masura fizice nu au de a face cu dragostea adevarata. Revenind la intrebarea ta, ti se poate face dor de persoana iubita chiar si fiind in prezenta ei, cand simturile nu sunt suficient de incapatoare sa o cuprinzi.

| Saiko10 a răspuns:

Eu sunt obisnuit sa fiu si singur deci pot sa stau oricat vreau fara sa mi se faca dor de cineva. chiar daca vorbim de parinti.

Răspuns utilizator avertizat
| Zinv a răspuns:

Care prietena?!