| Hel93 a întrebat:

Cat timp purtam doliu dupa bunici? Multumesc!

9 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Cat timp simtim nevoia.

caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
mie cand mi-a murit sora in '83 am tinut doliu un anstraight facestraight faceeste adevarat ca doliul il porti in suflet, dar asta nu inseamna ca dupa inmormantare, te poti imbraca in rosu.e bine cel putin 40 de zile sa tii doliu(haine negre)
O frumoasa zi sa ai happy

| mgtow a răspuns:

Atat cat tine slujba dupa aia daca ai chef sa mergi la mormant sa-i tai buruienile si sa pui lumanare ori il lasi sa stea la voia cerului. Lumea nu se mai conforma sa faca pomeni si sa aiba tangente cu biserica, moda se schimba.

| mona a răspuns:

Teoretic un an

| Andya a răspuns:

Cat timp simți tu happy Depinde cat de mult au însemnat acele persoane în viata ta happy

Răspuns utilizator avertizat
| BiaIoana98 a răspuns:

Cel putin 40 de zile sau cat simti dar religios vorbind 40 de zile sau un an.

| Bebytsa93 a răspuns:

Doliu il tii atata timp cat simti tu ca trebuie. Eu de exemplu, mi-a murit bunicul pe 23 noiembrie 2012, practic ar trebui sa fiu in doliu, dar nu port haine negre. Doliul il tin in sufletul meu si doar atat. Viata merge inainte iar bunicii nostri ar fi mandri ca avem caractere puternice si ca razbim prin necazurile vietii. ( Imi este tare dor de el. dar ii este mult mai bine acolo sus)

| AnnaXD0 a răspuns:

Totul depinde de tine...Nimeni nu-ti poate spune cat timp trebuie sa tii doliu, doliul il tii in functie de iubirea pe care o ai fata de bunicii tai...