| lSarcastiquel a întrebat:

Cati ani de puscarie ar lua un baiat de 19 ani daca ar viola o fata de maxim 11 ani?
Si sa zicem ca intra in puscarie pentru ca exista martori, am inteles ca in puscarie violatorii sunt si eu violati de colegii de celule ca "răsplată" pentru fapta comisa. Imi puteti da mai multe detalii?
Nu, nu sunt vreun pedofil, sunt fata, dar am nevoie de niste detalii.
Multumesc!

9 răspunsuri:
| SilentRain a răspuns:

Cauta pe net, minim 12 ani de pușcărie
Eu i-as da 20

| Bizon95 a răspuns:

Un baiat de 19 ani la inchisoare e violat de toti, nu prea conteaza de ce a ajuns acolo, pentru ca arata mult mai bine decat restul... "fetitelor" din inchisoare

viol cu martori NU exista, nu numai ca martorii ajung si ei la parnaie daca nu impiedica violul, sau macar ies afara si URLA, dar violatorul trebuie sa fie ABSOLUT RETARDAT MINTAL sa violeze pe cineva cu martori si apoi sa ajunga sigur la parnaie... NU CREZI?!?

| lSarcastiquel explică (pentru Bizon95):

Cand am zis "cu martori" m-am referit ca persoana respectiva a intrat in camera si a surprins violatorul in fapt, dupa sunand la politie

| anonim_4396 a răspuns (pentru Bizon95):

Dacă prospătura în vârstă de 19 ani este fiul celui mai temut interlop din oraș sau nu știu care altă zonă a României, atunci îți garantez că tot el e baza în pușcărie. Nu îndrăznește nimeni să se atingă de el gândindu-se la repercursiuni. Mulți interlopi au cunoștințe în interiorul multor pușcării. Iar despre violurile in pușcării nu e nici chiar așa cum se-aude pe la colțuri " că ești tânăr și te iau toți pe la spate". Doar cei slabi sunt abuzați. Iar pedofilii și violatorii au viata cea mai grea.

| Bizon95 a răspuns (pentru lSarcastiquel):

Ah, aha, ok!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

După legile din România probabil nici un an, iar violatorul (pedofilul) probabil se va alege cu un control judiciar și lăsat în libertate. În fine, mai întâi este trimis la psihiatru criminalist să vadă dacă a avut, sau nu, discernământ. Însă și acestea sunt mai mult lasă-mă sa te las. Însă privește și tu realitatea... Pedofil olandez se plimba pe străzile din România fără ca cineva să facă ceva. Iar pedofilul polițist a fost închis pentru că s-a făcut prea multă vâlvă. A fost presa pe capul lor, fără ei polițistul încă continua să agreseze copii. Doar s-a zis că ani a avut spatele asigurat și dosare erau clasate.

Și este adevărat că în pușcărie pedofilii au viata cea mai grea și eventual să fie un pedofil care are bani mulți în bununar astfel încât să plătească gardieni să îl apare sau să îl mute singur în celulă. Dar cum mulți sunt niște amărâți, iar pușcăriile aglomerate, ajung să fie victime ale celorlați deținuți. Pe lângă abuzurile ( sexuale) la care sunt supuși ei devin pur și simplu femei în celulă și trebuie să facă curat, să spele rufe, să le facă masaj și la tălpi colegilor de celulă. Dacă nu se supun, atunci sunt bătuți. Dacă încearcă să se plângă la gardieni, mai rău pentru ei. Știu asta pentru că am cunoștințe care lucrează în penitenciar și mi-a povestit în mare parte cum stă treaba în pușcărie. Unii rezistă, alții nu si singura lor scăpare de acest "coșmar" este sinuciderea. Mulți deținuți condamnați pentru pedofilie au încercat să se sinucidă în pușcărie cât să scape de abuzurile la care sunt supuși. Unii au reușit, alții nu.

Iar ceilalți deținuți aplică aceste "corecții" pentru că ei însăși sunt părinți, cu copii acasă, și numai își imaginează "dacă acest animal mi-ar abuza copilul... ". Pe tine nu te-ar enerva?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ce inseamna viol la tine? Cum ar putea sa fie martori la un viol farã sa intervina?
Tin minte ca am vazut o stire din SUA cum a intrat in puscarie din cauza ca a "violat" niste minore sub influenta alchoolului, in fine mie mi s-a parut o prostie. Oricum in ziua de azi "am fost violata" e la moda cam oricare oricand actul Poate fi consimtit si a doua zi gata, viol.

Aia e doar o metoda de a baga pedofilii in sperieti, se intampla dar doar in inchisorile de rahat Probabil. Unde sunt trimisi pedofilii de rahat, cei care au pile in societate stai linistita ca nu Patesc absolut nimic.
Sexul si omorul copiilor este folosit ca metode pentru a invoca energii oculte de foarte mult timp, poti sa crezi ca sunt doar conspiratii dar sunt adevarate.

| CiotlosAlex1 a răspuns:

Art. 220
Actul sexual cu un minor
(1) Raportul sexual, actul sexual oral precum şi orice alte acte de penetrare vaginală sau anală comise cu un minor cu vârsta între 13 şi 15 ani se pedepsesc cu închisoarea de la unu la 5 ani.

(2) Fapta prevăzută în alin. (1), săvârşită asupra unui minor care nu a împlinit vârsta de 13 ani, se pedepseşte cu închisoarea de la 2 la 7 ani şi interzicerea exercitării unor drepturi.
Fapta prevăzută în alin. (1) și (2) se pedepsește cu închisoarea de la 3 la 10 ani și interzicerea exercitării unor drepturi, atunci când:
a) minorul este membru de familie;
b) minorul se află în îngrijirea, ocrotirea, educarea, paza sau tratamentul făptuitorului sau acesta a abuzat de poziția sa recunoscută de încredere sau de autoritate asupra minorului

Pot cere eliberarea mai repede daca au facut munca in folosul comunitati si au fost "cuminti" sa zicem asa!

| aXy99 a răspuns (pentru CiotlosAlex1):

Ce ai scris tu acolo e legat de actele sexuale CONSIMTITE, nu de viol!