| iuliiiaaaaaaaa a întrebat:

Ce ar pastra o relatie de lunga durata?! : Dragoste la prima vedere sau` dragoste aparuta intr-un anumit interval de timp?

4 răspunsuri:
| Vizitiul a răspuns:

Fara dragoste la prima vedere sau altfel de dragoste, hai sa ne rezumam doar la dragoste. Simplu, fara sa ne complicam.
O relatie de lunga durata, este pastrata de: respect, comunicare, sentimente sincere, puncte si idealuri comune, si nu in ultimul rand, concesiile (compromisurile). Precum petalele DE ACEEASI CULOARE formeaza un trandafir, aidoma, caracteristicile enumerate de mine formeaza dragostea.

| Borgir a răspuns:

Bv.Cred ca pana acum este cea mai buna intrebare care am gasit-o pe tpu.Cu siguranta este a 2 varianta.Te-ai gandit cum ar fi daca le-am combina? Ce ar iesi?

| MissL a răspuns:

In totalitate o dragoste aparuta intr-un anumit interval de timp, pentru ca atunci ai ajuns sa cunosti mai bine persoana respecitva, nu te-ai pripit inainte sa te indragostesti de ea.

| mariaa05 a răspuns:

Nu stiu in amadoua, lamine functioneaza cu dragoste la prima vedere.