| nuconteazacinesunt_1308 a întrebat:

Ce as putea spune unui baiat, pe care l-am placut timp de multi ani, iar el nu stie asta in adevaratul sens al cuvantului si cand face cate ceva care pe mine ma deranjeaza, ma supar foarte repede, nu ma pot abtine. El spune ca nu ma intelege, si ca am ifose si sunt prea capricioasa si nu intelege de ce pretind atatea de la el.
Ideea e ca eu nu reusesc sa ma port in functie de cum simt si o dau in bara.
M-a placut extrem de mult acum cativa ani si de atunci a auzit o minciuna si nu a mai placut in viata lui pe nimeni, a suferit in liniste si nu s-a mai uitat la nici o alta fata.

Vestea proasta e ca pleaca din tara la toamna in strainatate si vroiam sa ne vedem, inainte ne vedeam doar noi 2, in fine fara alte implicatii, iar cu alte fete nu facea asta, desi toate umblau dupa el. Nu-l inteleg, iar de fiecare data cand incercam sa-l oftic cumva, sau reactionam cumva, se supara la fel de usor ca mine, mai rau chiar, spunandu-mi "te credeam speciala". Adevarul e ca asta mi-a spus-o dupa ce am jucat adevar sau provocare si eu chiar vroiam sa-l fac gelos si am acceptat o provocare in care trebuia sa sarut un baiat. Oare de ce ii pasa atat de mult?
Bine, totul a trecut, ideea e ca mie mi-e frica sa-l sun, vreau totusi sa pastram relatiile bune, macar cele de prietenie apropiata, pentru ca el crede ca sunt fitoasa si asa si pe dincolo, dar nu stie ce simt cu adevarat, crede ca ma prefac, asta pentru ca umbla multi alti baieti dupa mine, eu i-am refuzat pe toti, dar el nu stie asta.
Ce sa fac? Daca iesim toata clasa, nu voi avea ocazia sa vb serios cu el, acum e plecat.

Nu am descris asa de bine, erau multe de spus, multe detalii semnificative, cum ar fi ca tot timpul statea pe langa mine, asta cand nu era altcineva sa ne vada, chiar am stat in excursie ore intregi uitandu-ne la stele, nu-l inteleg, iar el mai de mult mi-a spus ca nu stie dc simte mai mult pentru mine decat pentru o prietena, desi nici macar prieteni nu suntem cu adevarat.

Ce naiba sa fac? Ce sa-i spun, ce sa fac? Si prin ce intermediu? Cand vorbesc cu el la telefon mi se inmoaie pricioarele si nu mai pot spune nimic, chiar daca suna prosteste, iar de cerut o intalnire nu prea cred ca pot sa fac. Iar internet-ul nu prea vreau sa-l folosesc cand e vorba de o discutie serioasa.

Multumesc, sper ca ma puteti ajuta si va puteti da cu parerea, chiar as aprecia, e o problema care ma deranjeaza de mult timp.

Răspuns Câştigător
| denisa0906 a răspuns:

Pfoaa... inteleg inteleg. ei bine acum totul depinde de tine mai vrei sa stai in tacere si sa suferi sau vrei sa pui capat si sa vorbesti cu el? nu te mai supara asa de tare si daca vezi ca faptele lui dovedesc ca te place atunci fa ca si faptele tale sa ii dovedeasca lui ca si u il placi nu sarutand alt baiat la adevar si provocare jocu ala. ei bine nu ai prea mult timp la dispozitie asa ca gandeste`te ce faci? il lasi sa plece fara sa stie ca u il placi? hm. asta ar f i tragic. sad vorbeste ca el trimitei un mesaj hai sa ne intalnim acolo l ora x sau suna`ma ca vreau sa vorbim is "cum te cheama" si daca ti se inmoaie picioarele cand vb cu el pregateste`ti un discurs. ii zici sa taca si sa nu vb nimic pana ce tu termini d vb ca sa prnzi mai mult curaj... apoi. ne vei spune u continuarea

4 răspunsuri:
| alexa_4370 a răspuns:

Te place. Este si timid cred.
Tu esti ca mine, te superi foarte repede pe el dar nu prea e bine. Eu sunt la fel, vreau sa fiu asa pentru ca nu vreau sa ma ia de proasta acum nu stiu daca e bine.
Zic sa. ti iei inima. n dinti si sa. l suni.(stiu ca este greu chiar azi trebuie sa. l sun si eu pe baiatu de care imi place dar chiar numai pot sa astept sa stau ca proasta dupa el)sa nu. ti mai faci sperante degeaba. mai ales daca o sa plece. Vezi ce zice la telefon si trebuie sa iei tu o decizie concreta pe viitor.
Sper ca te.am ajutat acolo cat de cat.
Fundita?:*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu cred ca te pace dar e timid... iai inima-n dinti si suna-l si intreaba-l daca te iubeste si cate de asta...

sper ca te-am ajutat

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ma ajutati si pe mine va rog? am cunoscut un tip super in skate parca si staateam cu el si el se mai dadea asa pe langa mine apoi m-am transferat la scoala lui si nu ma mai baga in seama pentru cica nu l-am salutat eu odata si ma enerveaza ca sta cu grupul lui dupa scoala si nu am cum sa vb cu el ca sta numai cu fetele emo si unii baieti, ce sa fac? nu ma mai bagat in seama nici in skate cand eram cu cainele meu si el cu agresive, a venit prietenul lui si a zis ca sunt aici sa ma bage in seama si a zis buna s-a jucat putin cu cainele apoi a plecat, apoi a 2 a zi a venit fara agresive si a stat cu fetele in parc iar eu eram cu niste prieteni in skate si nu m-a bagat in seama dar ce sa fac, il plac mult si cand vad ca il imbratiseaza toate fetele va dati seama ca nu mai pot sa vb cu el ca pleaca repede cu ele dupa scoala crying

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu sunt in aceiasi situatie imi place un baiat mai mare decat mine cu 2 ani la mine e mai rau findca crede ca am fite si ca sunt o copila cand ai spun ca il iubesc spune ca in fata lui sunt o copila ca ma uit prea mult la tenelovele imi spune sa ma trezesc ca asta viata reala nu un film cine ma poate ajuta sa bage unul dintre id mele denisatha.vane