| anonim_4396 a întrebat:

Ce credeți despre o femeie care consideră că bărbatul trebuie să aibă mai mulți bani decât ea și pasiunile ei sunt întreținerea și vacanțele, hotelurile sau lucurile scumpe, fumatul. Se comportă imatur, se răzgândește des, face lucruri în contradictoriu, ipocrizie, superficialitate, materialism, ușor paranoică și cu forme de bipolaritatea la 30 de ani. Cu părinții decedați și cu câteva prietene, job remote de acasă, majoritatea timpului petrecându-l in casă și având reacții exgerate, stări de nervozitate nejustificate, șantaj emoțional, uneori ușor narcisistă cu o părere exagerat de ridicată despre sine, însă și cu unele lucruri pozitive, cum ar fi că poate trece peste și arată că rămâne acolo, însă fără să-i pese în adevăratul sens al cuvântului, care este reală doar la nervi și în majoritatea timpului evitând să discute lucuri seriaose, care fuge despre dezavantajele ei și nici nu vrea să audă de punctele ei mai puțin forte. Cu ușoare inclinații spre infantilism, care se victimizează?

Răspuns Câştigător
| SharpEagle a răspuns:

Procesul de "re-educare" ar fi mult prea lung si anevoios, ba, chiar fara garantia unei minime reusite, data fiind varsta si structura de personalitate.
Deci, I would say: move over and forget it.

13 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Panarama ordinara

Bula
| Bula a răspuns:

In 5 cuvinte: E vanatoare de "Prost bogat".
Insa, dupa 30 ani, este panicata, fiindca stie: frumusetea e trecatoare.

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Cum ai spus mai sus: nu merita.

| Violleta2022 a răspuns:

Esti sigura ca asta nu-i o "femeie usoara ", care traieste din veniturile proevnite de la barbatii pe care-i satisface?
Sau inca nu ai aflat adevarata ei profesie?

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Nu cred că există așa ceva. Un om nu este identic cu comportamentul lui. Nici o femeie.

| mihai69 a răspuns:

Ar trebui să fie sex godess ca să merite efortul să mai stai cu ea.

| Drimmero a răspuns:

Bataie de cap, next, nu merita efortul.

| Wr3nch a răspuns:

Decat cu cineva de gen, mai bine singur.

| sofisis a răspuns:

Depinde ce anume vrei de la ea...o viata linistita sau de familie clar nu. Daca o vrei asa, din cand in cand, daca merita pe partea asta, e ok cred. Se poate si mai rau

| nujcatoatesuntluate a răspuns:

O neserioasa.

| CP16 a răspuns:

Oare n-a avut barbat s-o educe cu demnitate?

| CassianR a răspuns:

Cred ca este o MATERIALISTIA/FRIPTURISTA cu diploma, cum a zis si Sharp Eagle, move over and forget it!

| Chirosan a răspuns:

Nu cred ca e atat de grav cum ai prezentat-o.
Daca ti-as cere punctual fiecare caracteristica sa o exemplifici nu cred ca ai avea asa multe de spus.
Dar daca nu avem exemple de comportament pot doar sa zic ca o persoana trebuie sa treaca prin multe lucruri urate, familie destabilizata, mediu aiurea ca sa ajunga asa haotica si nu merita judecata. Daca crezi ca nu e demna de tine ignor-o si treci mai departe.
Pe cine santajeaza emotional daca ea sta acasa si are doar cateva prietene? Pe barbati? Daca esti batran, plin de bani si vrei prospaturi ar trebui sa fii capabil sa arunci cu bani ca altfel nu meriti atentie. Daca ea gaseste prosti care sa o care in spate treaba ei, nu vad problema, sunt majori si stiu amandoi ce fac.