| Aaa13579 a întrebat:

Buna TPU.
Am avut o neintelegere cu iubitul meu si m-a deranjat ca nu i-a pasat de sentimentele mele. Acesta s-a despartit aseara DIN NOU, a facut-o acu o luna.
Azi i-am scris ca daca nu mai vrea nimic cu mine sa-mi dea block peste tot si chiar asta a facut(i-am spus asta, el s-a uitat la mesaje si atat, m-am enervat si am insistat sa-mi spuna ce vrea).
Am fost socata, m-am panicat, chiar daca n-am nicio vina.

Il cunosc de foarte mult timp si cred ca a 3 a oara cand se desparte(prima data acu 2 ani, in aprilie si acum) si nu stiu, mi-e frica ca nu se mai intoarce...nu stiu cum sa-l mai caut ca daca o fac imi da block iarasi.
Si ma doare sincera sa fiu ca practic am fost tradata ca-mi spunea ca n-o mai face si totul va fi ok, nu l-am crezut dar a trecut o luna si mi s-a linistit gandul

25 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Se pare că ai si tu o problemă. Te agăți de el dar nu stii de ce.
Asta nu este relație. Doar o joacă de copii.

| Violleta2022 a răspuns:

Duca-se invartindu-se, un alt gunoi care te santajeaza si manipueaza dupa cum vrea el.
Sa nu-ti fie frica niciodata sa renunti la gunoaie, fiindca dai sansa unui baiat bun sa te gaseasca si sa fi fericita.
Nu inteleg de ce te agati cu atat disperare de unul care-si bate joc de tine?

suntserios
| suntserios a răspuns:

Si de ce mai tragi de acesta relatie? ce avantaje va aduce?

| Aaa13579 explică (pentru suntserios):

Cum spunea el si mi doream si eu, poate un viitor impreuna in urmatorul an

| dullcat a răspuns:

Buna.Cati ani aveti voi? Suna ca si cum sunteti adolescenti si nu va leaga nimic concret, matur, altfel nu s-ar ajunge la astfel de situatii.Nu te mai umili si da-i pace, iubire online prea rar exista.Cand doi oameni se inteleg totul pare roz si frumos, insa abia in momentul in care se ajunge la dispute se vede cat de mult ei tin unul la altul, reciproc.Incearca sa mai analizezi problema asa la rece si te vei prinde ce ai de facut mai departe (adica sa renunti la,, relatie'' si sa te concentrezi pe propria persoana, in felul acesta vei atrage pe cineva fain in viata reala). Bafta.

| Aaa13579 explică (pentru dullcat):

Eu 18, el 20

| dullcat a răspuns (pentru Aaa13579):

Hm, atunci inca sunteti copii, mai aveti de crescut...

| johnnny123 a răspuns:

Și de ce ții neapărat să te agăți de relația cu un om căruia "nu-i pasă de sentimentele tale" și care te-a mai părăsit de trei ori?

Ok, să zicem că vă împăcați. Crezi că nu te va mai părăsi și a patra oară?

| Aaa13579 explică (pentru johnnny123):

Nu stiu., prima data cand a facut o a fost totul ok cu timpul

| ioana748 a răspuns:

Deocamdată este un iubit imaginar.
Cand ai sa fii intr o relatie in fizic, concret, ai sa poti spune ca ai iubit.
Tu nu ai nici o relatie sau iubit, esti intr o poveste cu calculatorul.
Iti doresc sa gasesti un baiat real, in carne si oase.
Toate cele bune,

| DeMicUnCălător a răspuns:

Învăță că pe bărbați nu I interesează sentimentele femeilor, mai ales când astea dau naștere dramelor

| Aaa13579 explică (pentru DeMicUnCălător):

Nu consider ca am facut vreo drama
A fost plecat undeva 2 zile si nu s-a deranjat un minut sa mi spuna noapte buna ori sa mi spuna direct ca n o sa mai vorbim pana ajunge acasa, ca l intelegeam
Era asa de greu un scuze sau macar sa si asume vina? E lipsa de respect ca nu s-a gandit cum m-am simtit

| Miruna333 a răspuns:

Termin-o definitiv. Omul asta iti da block si tie inca iti pasa de el? Unde e respectul de sine?

| Aaa13579 explică (pentru Miruna333):

Imi pasa de relatia noastra ca nu am stat aproape 3 ani degeaba...
Si daca s ar intoarce si l as refuza poate pe viitor as regreta

Si cand stau si ma gandesc ca eu sufar dupa el acum si el cine stie cu cine sta si ce face...
Plus ca a trecut o zi deja si n a facut nimic(acum 2 ani m-a blocat la fel si m-a cautat dupa 2 zile) nu stiu daca se mai merita sa astept si acum

| Madaxo97 a răspuns:

Îți e frica ca nu se mai întoarce? laughing mai bine roagă-te sa nu se mai întoarcă, e un gunoi si te șantajează emotional, chiar vrei pe unul care sa te rogi de el sa fiți împreună si el sa se despartă de tine când are el chef? E cel mai toxic lucru posibil, e clar ca nu te iubește si doar se joacă cu tine cum vrea el ca stie ca ești dependenta emoțional de el și poate sa se întoarcă la tine oricând ca tu il aștepti cu brațele deschise ca fraiera. Si nici tu nu il iubești, esti doar dependenta emotional de el, e o diferență. Iubirea nu e toxică precum relația voastră.

| andreiaurel232341 a răspuns:

Aveți relație doar pe internet?

| Aaa13579 explică (pentru andreiaurel232341):

Da intr adevar e online, din anumite cauze nu am putut sa ne vedem si planuiam anul acesta din moment ce is majora acum

| andreiaurel232341 a răspuns (pentru Aaa13579):

Până nu te întâlnești cu el față în față nu mai considera că aveți o relație.

| Animeforlifee9921 a răspuns:

Desparte-te de el, clar nu te mai iubeste.

| elennaionela14 a răspuns:

Eu zic sa il lasi in pace.

| AndrewCBK a răspuns:

Vezi-te cu el, față către față și stabiliți exact ca oamenii.
Nu pe internet, sau pe TPU, să-ți preiei sugestii și opinii.

| Adeliezz a răspuns:

Problema e la amândoi, poate mai mult la tine, in sensul că, poate a avut sau n a avut un motiv de despărțire dar, nu merită să alergi după niște relații, in sensul că sa nu fii disperată, să îți pasă și să comunici problemele Intr un mod matur ar rezolva probabil problema voastră, descoperind cauzele despărțirilor voastre, rezolvând și analizând posibile neînțelegeri in viitor (?) Nu am experiență în acest domeniu dar poate îți va fi de folos însă, niște chestii pe care ți le as spune ar fi că 1. nu merită 2. focusează te mai întâi la Dumnezeu, după la tine, familie și după partenerul care va fi sau nu va fi viitorul tău soț, că până la urmă nu se știe.

| aledior123 a răspuns:

Bună!
Eu consider că neînțelegerile în relație sunt firești și normale, și ar trebui sa fie cu happy end.
Cealaltă parte din mine spune că fostul tau iubit este destul de toxic, să treci peste despărțite(știu cum e sa te atașezi de cineva) daca simte ceva pentru tine o să te caute el.Nu trebuie să te afecteze chestia asta în viața de zii cu zii. Daca nu te mai caută(printr-o persoană, îți dă deblocare, etc) înseamnă că nu te-a iubit niciodată și doar te-a dus cu preșul în tot acest timp.

| Aaa13579 explică (pentru aledior123):

Asa e., daca ma cauta probabil tine la mine, daca nu mna...

| Madaxo97 a răspuns (pentru Aaa13579):

Te caută ca apoi sa te părăsească iar, nu înseamnă ca dacă te caută ține la tine neapărat, poate doar vrea sa se mai joace puțin cu tine până sa te părăsească iar, daca te iubea cu adevărat nu pleca deloc