| Diana_6087 a întrebat:

Ce credeti? In lumea asta exista oameni pe care sa te poti baza si pe care sa ii numesti prieteni adevarati?

Răspuns Câştigător
| claudya a răspuns:

Sunt pe cale de disparitie...acesti prieteni adevarati.

15 răspunsuri:
mira
| mira a răspuns:

In mod sigur, da.Trebuie sa stii sa-i cauti sau sa ai norocul sa-i intalnesti. Mira

constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Sunt putini si greu de gasit.Prietenii mei sunt familia mea si stiu ca nu ma v-a trada niciodata.

Zbenguici
| Zbenguici a răspuns:

Da, dar mai intai de toate bazeaza-te pe tine. Nici un prieten, oricat de intim ar fi, nu va putea simti cum simti tu, gandi cum gandesti tu si nu stie exact ceea ce iti doresti tu. Cel mai bun prieten al tau, esti tu inainte de toate. Dar si cel mai mare dusman.

Zbenguici
| Zbenguici a răspuns:

@ dulce daca ar fi 1% din toata lumea, am fi bogati in sentimente mai frumoase, iar pamantul ar arata mai frumos. 1% din 6 miliarde. Nici nu cunosc atatia oameni.

| elena a răspuns:

Exista oameni pe care sa te poti baza in orice situatie, fara sa ii ai prieteni si asta conteaza cel mai mult. Lumea este trecatoare, prietenii la fel.

auran
| auran a răspuns:

Eu nu am mai vazut de mult

| dulshe a răspuns:

1% din toata lumea

| Dl.Inginer a răspuns:

Da exista, eu am 2 prieteni adevarati pe care ma bazez oricand si in orice circumstante. Prietenia adevarata se formeaza in timp si se bazeaza pe incredere deplina.

| inna a răspuns:

Sincer, nuwinking. Orice om s-a convins pe pielea lui la un moment dat in viata, deci fara explicatii sau discursuri filozofice la aceasta intrebare.

| Yly a răspuns:

Exista dar rar, pentru asta trebuie sa stii sa ii apreciezi.
Dar sa nu te astepti ca totul sa fie perfect pentru ca nu o sa fie: Nothing's perfecthappy

| alinaandrei a răspuns:

Nu cred.prietenul tau adevarat este Dumnezeu si u insuti. dar in acelasi timp iti poti fi si dusman! sa ai incredere doar in tine si in CEL de Sus!

| adi a răspuns:

Exista oameni de genul, dar nu te astepta sa fie tot timpul asa(nu sunt perfecti, gresesc si ei), uneori se intampla ca si cei mai buni sa mai faca exceptii.

| yuly_6695 a răspuns:

Da inca mai exista altfel de oameni.
Dar, trebuie sa le oferi respect, iubire, intelegere.
Din pacate sunt pe cale de disparitie.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu.nu exista si iti spun si de ce.eu ma inteleg super cu cumnata mea, dar cu toate astea cand vorbesc cu o prietena comuna si aceasta se plange catre mine si imi spune ca i-a zis nu stiu ce sau ca i-a facut nu stiu ce, nu ma pot abtine sa nu comentez si eu ceva. dar totul ramane la stadiu de comentarii pentru ca atunci cand vine vorba sa o ajut sau sa ii cer ajutorul pot spune ca nu ne dam inapoi.deci ma refer strict la faptul ca toata lumea te barfeste, unii mai mult, altii mai putin, unii de la inceputul relatiei, altii cu timpul... dar, in final, cu totii barfim si din cauza asta nu putem sa avem incredere in nimeni.eu, iti spun sincer ca ma uimesc singura cateodata cand ma gandesc ce gura sloboda am.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da dar sunt atat de putini.foarte putini.