| Ioana98G a întrebat:

Buna, am 26 de ani si nu reusesc sa imi gasesc un iubit macar decent si eu sunt frumoasa (si la fata dar am si forme si nu sunt genul care sa insele). Toate relatiile mele in ultimii 4-5 ani au fost cu tot felul de idioti care la inceput erau perfecti si ulterior isi aratau adevarata fata acestia fiind betivi, violenti, unul din ei a adus doua cersatoare in patul meu si i am prins cand faceau... (In chiria pe care o plateam doar eu) sau tot felul de "baieti de oras" care erau tari in gura si le era frica sa vina dupa mine noaptea.
Si ce ma deprima si plang aproape in fiecare seara este ca acum regret si imi vine sa ma dau cu capul de pereti ca am ratat sa fiu intr o relatie cu barbatul perfect. Si stiti de ce? Ca acesta era student la Facultatea de Istorie (si dorea sa fie profesor) si eu am zis 'pas" ca imi era frica sa nu ducem o viata chinuita.Dar motivul principal (dupa 4 luni de relatie) a fost ca acesta avea un penis mic(10 cm), subtire si nu rezista mai mult de 30-40 de secunde si nu ma satisfacea. Baiatul asta in rest era perfect, era destept, frumusel, tandru, ma rasfata chiar daca nu avea multi bani, ma scotea mereu la film si pe plan amoros incerca mereu sa ma satisfaca(degete, limba etc) si isi dorea o familie din tot sufletul deoarece n a avut ocazia sa traiasca intr o familie normala(el stand cu tatal sau). Si cu toate astea (bune si rele i-am zis ca nu mai vreau sa fiu cu el ). Acesta dupa ce i-am zis asta mi-a multumit ca am fost sincera si ca nu l am inselat, ca sa va faceti o idee ce fel de om era, ulterior a dat un mesaj dupa vreo luna in care mi-a zis daca vr sa ma impac si am zis NU si pana azi regret ca am facut asta.

12 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Fiecare isi gaseste jumatatea pe lumea asta.
Posibil jumatatea ta a fost langa tine si tu i-ai dat cu piciorul.

| Simpatic a răspuns:

Asta este in viata nu le poti avea pe toate, cine este bun si serios s-ar putea sa nu aiba totdeauna un penis mare happy
iar cine are un penis suficient cat sa te satisfaca s-ar putea sa nu aiba caracter
putini sunt Fat-Frumos pe care majoritatea femeilor il cauta...si buni la pat, si frumosi si cu respect pentru femei, loiali
Mai cauta!
Insa nu stiu cat de frumoasa esti tuwinking
cine este frumos nu se mandreste cu asta!
este semn de slabiciune!
La fel cu saracii care pe aici se dau bogati si viseaza la BMW-uri de 600 de CP de 200k euro, cand ei saracii sunt internati pe la nu stiu ce case de copiii!
Succes!

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Daca ai numarul lui de ce nu il suni? Tu cauti barbati cu penis mare dar care sunt betivi violenti, ăsta care este profesor nu ti a placut, pai atunci ce vrei tu ti le faci cu mina ta si atragi in jurul tau gunoaie, ăsta care este om de casa profesor te iubeste nu iti trebuie, este greu asa sa fi azi cu unul mine cu altul si toti isi bat joc de tine.

| Violleta2022 a răspuns:

Mai cauta, ca nu a fost sa fie nici unul de pana acum, dar cu siguranta jumtatae ta te asteapta undeva.

| sofisis a răspuns:

Nu vad ce ai putea cladi cu un om care nu te satisface sexual. Vrei doar un partener in casa?
Nu mai cauta. Nu te mai grabi. Mai bine singur decat intr-o companie proasta. Nu mai sari intr-o relatie fara sa cunosti intai persoana.

| Hyperion7 a răspuns:

Nu vreau sa fiu rău, dar asta e karma ce povestești tu.
Ai fost superficială, ai primit circumstanțe superficiale.
Sper că ai înțeles că viața nu se rezuma doar la sex și că poți pierde totul pentru totdeuna daca ești egoist.
Rămâne să fii mai atentă in viitor pentru cei ce vor veni, daca nu vei fi, vei pierde orice oportunitate și chiar că nu va fi plăcut.
Toate bune!

| VoidEternal a răspuns:

Ești și modestă.

Măcar (probabil) acum știi care sunt calitățile mai importante într-o relație.

Deși personal eu cred că impresia care ți-a rămas ție despre tipul ăla este ușor romanțată.

Sexul e o componentă importantă a unei relații și mai devreme sau mai târziu (dacă tipul nu ar fi devenit extra creativ in dormitor) s-ar fi adunat frustrare care ulterior s-ar fi transformat în ranchiună împotriva lui. Fenomenul asta se manifesta mai mult sau mai puțin conștient, adică ai fi început să ai tot felul de ieșiri nervoase și pentru că nu ai fi putut să-i reproșezi adevărul motiv al frustrării tale (pentru că în fond mărimea nu e ceva ce poate el controla și o data ce ai fi continuat relația ar fi fost un fapt asumat), nervii tăi s-ar fi descărcat in alte direcții, random. Te-ai fi trezit că nu-ți place cum se leagă la șireturi, sau i-ai fi făcut un scandal monstru că a uitat să pună vasele la loc într-o seară. Chestii mărunte de genul ăsta care nu ți-ar fi făcut bine nici ție și normal că nici lui.

Mă rog, nu zic că s-ar fi întâmplat exact așa cu siguranță, dar eu zic că ar fi fost șanse mari. Situație în care s-ar putea ca motto-ul tau "nici nu înșel" să se transforme în "nici nu înșel des" pentru că ți-ar lipsi o parte importantă a unei relații și cu cât ai fi petrecut mai mult timp în relația cu el (ar fi intervenit acel bias cognitiv numit the sunk cost fallacy) nici nu ai fi vrut să-l părăsești că în fond e băiat bun, cu multe calități etc.

Există și cai de mijloc.

A și apropo, e clar cum gândești dacă ai inceput cu "nu găsesc un băiat decent deși eu sunt frumoasa și am și un fund mișto, wink-wink" de parcă frumusețea e singurul criteriu necesar pentru a avea o relație sănătoasă. Dacă pe asta te bazezi și asta cauți, nu e de mirare că ai probleme, de foarte multe ori frumusețea fizică vine la pachet cu o personalitate de 2 parale.

Cum ziceam, sper că măcar ai învățat ce anume sa cauți și cum sa apreciezi mai bine ce ai.

| ioana748 a răspuns:

Te cred ca ti pare rau dupa profu' de istorie. Apreciezi o persoană de calitate atunci cand nu l mai poti avea aproape.
Acum, macar ai invatat sa faci diferența si ai idee ce ti se potrivește.
Iti doresc sa gasesti un baiat de treaba si educat care sa te iubească si respecte.
Toate cele bune,

| KovacsB a răspuns:

Alt cont, alta nascocire a unei minti tulburate.
Troll.

| MrAM a răspuns:

Nu vreau sa intru in polemici da meritați cu varf si indesat. Sper ca esti constienta de faptul ca tu atragi astfel de persoane in viața ta? Cat sunteți tinere si frumoase o ardeți in cluburi cu tot felul de dubiosi care profita de voi, dupa care trecute de o varsta ajungeți singure eventual si cu un copil sau doi din flori cu 0 perspectiva de viitor. Dupa o varsa mai greu sa intemeiezi o familie, sa te susții singura financiar, sau eventual sa mai atragi partenerii doriți. Era o vorba, femeile aleg cu ce barbați vor sa se culce. Barbații aleg cu ce femei vor sa se casatoreasca. Acum la 26 de ani nu e ca si cand esti foarte inaintata in varsta insa timpul trece repede. Sper sa gasesti partenerul dorit, succes!

| ariel13 a răspuns:

De ce te grăbești? Așa normal că dai doar de ființe nesănătoase.

| GabrieluValentin a răspuns:

Si eu sunt singur, am 31 de ani si nu beau, daca vrei sa ne cunoastem ( nu am problema pe care o are baiatu ala profesor in devenire)