| 1Marinn1111 a întrebat:

Ce e iubirea? Un sentiment unic care durează toata viata sau o obișnuința?

Răspuns Câştigător
| Endoryus a răspuns:

Primul raspuns e corect. Restul traiesc pe alta planeta. Ca pe asta clar dragostea nu tine toata viata. Ori nu au iesit de sub piatra sub care au trait pana in momentul care au postat ce au postat.

10 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Prima

| relian a răspuns:

Iubirea nu este obisnuinta,este un sentiment diferit de obisnuinta. Obisnunita apare de regula incolo la batranete. Dragostea dureaza toata viata,dar depinde care dragoste laughing de exemplu dragoastea de copii,toata viata o sati iubesti copii,sau copii parintii.Dar dragostea aia intre un barbat si o femeie din cate am citit nu dureaza toata viata,de aia apare sentimentu alantu OBISNUINTA, ca de nu oamenii sar separa, odata ce dispare dragostea, dar intervine obisnuinta care tine cuplu la un loc, astfel existand sanse mai mari de supravietuire.Astea sunt chestii mostenite, dar si in ziua de astazi sa supravietuiesti este mult mai bine in 2, cel putin in tarile sarace.

| Freya1 a răspuns:

Orice sentiment de iubire intensa dureaza cativa ani,pe urma este respectu, obisnuinta, si sentimente de atasament, de drag.
Poate sa fie numita si iubire eterna doar ca iubirea aia eterna si pura inseamna sa nu iti doresti o alta persoana, sa nu simti dorinte fata de alte persoane, sa iti sacrifici viata pentru acea persoana si etc ceia ce nu cred ca are cum cineva sa faca o viata.

| 1Marinn1111 explică (pentru Freya1):

Așa este, cel mai bun răspuns

| Pricope_Marius_1997 a răspuns:

Mie imi place mamaliga cu friptura si un paharel de vin si de asemenea si corba de burta.

| UnTipObisnuit a răspuns:

Reactie chimica. Doar pentru ca tu sa-ti gasesti un partener, sa va inmultiti si sa duceti specia mai departe.
Nu prea vad de ce merita "iubirea", cum este prezentata de media, dar meh.

| UnTipObisnuit a răspuns:

Stiu. Mai bine pe science decat in ignoranta tho.

| 1Marinn1111 explică:

Așa este.