| cris05 a întrebat:

Cat dureaza iubirea? O viata?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Iubirea poate dura o viata daca porti sentimente curate in suflet si te rogi Domnlui pentru a le pastra la fel intotdeauna(atat ale tale cat si ale pers iubite). Nu-mi lua iubirea(poezie)

De ce plang, Doamne? Ca am sufletul plin
De dragoste, de dor si de credinta?
Cum as putea eu, Doamne, sa spun ca e un chin
Sa simt tot ce mi-ai dat? Iti port recunostinta!

Mi-ai dat iubire si speranta in destin,
Mi-ai dat credinta pentru-o-ntreaga viata.
Cum as putea sa plang ca am sufletul plin?
Cad in genunchi plecandu-mi a mea fata.

Si-Ti multumesc, Doamne si Te implor acum,
Sa nu imi iei nimic din tot ce Tu mi-ai dat
Si chiar dac-am sa plang in lungul vietii drum,
Sa nu-mi consideri plansul ca pe un greu pacat.

Si-Ti multumesc pentru ca, Tu, imi esti
Tot sprijinul, tot reazemul din viata;
De rele, Doamne, Te rog sa ma feresti
Si da-mi iubire, si da-mi, Te rog, speranta.

Iubire pentru oameni, speranta-n vesnicie,
Da-mi linistea de care am nevoie,
Fereste-ma, Doamne, de ispita si prostie
Si lasa-ma sa cred, Te rog, Doamne, da-mi voie.

Sa sper si sa cred in dragostea si-n mila Ta,
Sa simt ca nu e vis speranta pe pamant
Si ia-mi, Te rog, viata si fa ce vrei cu ea,
Dar nu-mi lua iubirea, e tot ce am mai sfant.(sper sa-ti placa poezia)happy

7 răspunsuri:
| Elena1234456 a răspuns:

O zi, un an, o luna, 100 de vieti...Depinde ce fel de iubire, pentru ca se manifesta diferit si are mai multe forme.

| LoveToHate a răspuns:

Pai nu prea stiuwinking
Dar parinitii mei sunt casatoriti de 17-18 ani si inca se iubesc.
Niciodata nu i-am vazut certandu-se ...ba chiar se iubesc.Si asta se vedebig grin
Deci o iubire poate sa dureze si 18 ani ba chiar mai mult.laughingDaca iubesti cu adevarat.love struck
Sau bunicii meilaughingau 60 de ani si inca sunt impreuna! Nu stiu daca se iubesc ca la inceput, dar se iubesc.si asta e tot ce conteaza!:X

Depinde acum... iubirea dureaza mult sau putin! Depinde de fiecare om!:X

| GabiArian22 a răspuns:

1 secunda, un minut, o ora, o zi, o saptamana, o luna, un an, o viata happy depinde

| iuliana1221 a răspuns:

Iubirea adevarata nu dureaza mai mult de 5 ani dupa casatorie...winking

| Maryochicken a răspuns:

Pana cand iti dai drumu big grin

| aleeeeeeeeeeeee a răspuns:

Cat dureaza si sinceritatea, comunicarea, increderea, fidelitatea dar si altele...Sau pana se intampla ceva gresit si totul se transforma in ura

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

O iubire adevarata dureaza pana la imbatranete