| Daria a întrebat:

Ce e mai important pentru voi? Prietenia sau dragostea? Ma refer la dragoste fata de iubit/a.Eu personal aleg dragostea.happy

Răspuns Câştigător
| Biencutza_3047 a răspuns:

Da... dragostea e cea mai importanta. prieteni iti poti face oriunde dar nu poti iubi pe oricine

18 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Dragostea fără prietenie și invers nu funcționează!
Pa, pa.

| Liviu a răspuns:

La acest moment...
Nu mai cred in nici una din elesad
Era frumos cand simteam...aceste lucruri
Din pacate in ziua de azi...(prezent)
Nu mai pot simtisad (poate pe viitor cine stie. )

Răspuns utilizator avertizat
| ATHOS a răspuns:

Desigur, dragostea trebuie sa fie pe primul loc. Totusi, sa nu uitam ca, avem nevoie si de prieteni adevarati.
Bafta!

| Biencush a răspuns:

Dragostea...de o mie de ori dragostea//

| Enigmă a răspuns:

Intr-o zi DRAGOSTEA intreaba prietenia: "Daca eu sunt aici, tu de ce mai existi?" Iar PRIETENIA ii raspunde: "Ca sa aduc un zambet acolo unde tu ai lasat o lacrima."
Poate acum ti se pare mai importanta dragostea, dar PRIETENIA, prietenia adevarata nu alte derivate, este mult mai importanta. Ea nu paleste niciodata si nu te paraseste.

Daca crezi ca dragostea pe care o pretuiesti atat e eterna atunci tu sti de ce. Dar pentru mine e mult mai importanta prietenia, dar asta nu inseaman ca desconsider dragostea.

Pa, pa!

| erik a răspuns:

Si una si alta cateodata sunt la fel de importante.

| anss23 a răspuns:

Stiu ca o sa par obsedata de gramatica dar doar ca sa stii nu este corect sa spui "eu personal"; e un pleonasm(puteai sa spui doar:"eu aleg dragostea"laughing)Iar ca sa-ti raspund la intrebare:nu cred ca as putea alege dintre prietenie si dragoste.Cred ca sunt amandoua la fel de importante.happy

| pwp a răspuns:

Dragostea love struck

| alexaaa a răspuns:

Nu vad de ce ar trebui sa aleg.ambele sunt importante, nutrebuie sa alegi unawinkinghappy

| BeHappyForMe a răspuns:

Sa iti zic eu tot ca tine am ales dragostea odata pentru ca fetele(prietenele mele imi ziceau ca nu e cea ce pare baiatul, iar eu ziceam ca sunt geloase, adica el se purta super cu mine ele minteau sigur gandeam eu), dar s-a dovedit ca aveau dreptate si era sa pierd o prietenie de lunga durata cu ele(ne stiam din clasa 1 si eram la liceu atunci), deci acum asa alege prietenia pentru ca dragostea vine si trece, saruti multi boscoi pana sa ajungi la print adica la dragostea adevarata.

| CrySsa_4535 a răspuns:

Eu am fost pusa in situatia asta si am ales dragostea fiindca am realizat ca am langa mine doar prieteni prefacuti si pe interes.Cand zic prieteni ma refer la acei oameni care sunt mereu alaturi de tine, care te asculta, te sustin, impartiti orice impreuna.ca amice am destule cu care discut, rad, joc carti samd insa prieteni sa zicem ca am una singura si pe al meu logodnic cu care vorbesc absolut orice si e mereu langa mine. e cel mai bun prieten, iubit, si viitor sot.

| Sofia07 a răspuns:

Chiar nu-mi pot da seama. Un iubit il ai pentru o anumita perioada de timp.in schimb un prieten il poti avea peviata. Cred ca depinde foarte mult de persoane. Pot fi si prieteni falsi si iubiti care sa fie aproape perfecti ceea ce te face sa tanjesti spre iubire.

| diianna a răspuns:

Prietenialove struck

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Una fara cealalta e egal cu zero.fiindca iubirea le cuprinde pe toate astea la un loc si inca multe altele.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Importanta pentru mine este PRIETENIA. dragostea poate sa dispara cand te astepti mai putin, insa prietenia nu,

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

CrySsa ai grija de prietena ta cea mai buna.sa nu se dea la viitorul tau sot.de regula asa se intampla.sau sa nu faca el vreo confuzie. din cauza obisnuintei cu ea, o lucrare acolo nu are ce strica fiindca fiind prietene atat de bune nu e cine stie ce,

| jedi_8834 a răspuns:

Mda, nu mi-ar placea sa fiu prieten cu cineva pe care o iubesc, cel mai nasol lucru; si eu aleg la fel.