| alexutza222 a întrebat:

Ce facem cand exista certuri in familie din motive financiare?

4 răspunsuri:
| WaterDrop a răspuns:

Intelegi ideea prima oara si stii ca ii poti ajuta cat de curand, apoi iti pui castile pe urechi si asculti muzica ca sa nu le mai auzi pe viitor. Daca le asculti zilnic dar nu poti face nimic momentan, nu vor face decat sa te intristeze si mai mult, asa ca mai bine le spui pas.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mereu vor exista. Tu ca adolescenta nu ai decat sa-ti iei viata in propriile maini, sa incepi sa-ti asumi lucruri, sa te maturizezi, iar daca poti sa-i ajuti si pe ei e si mai bine. Si cred ca esti majora daca nu ma insel.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Certuriel din motive financiare nu ar trebui sa existe.Totusi,stresul provocat de lipsa banilor duc, din pacate la astfel de probleme. Cel mai bun lucru este stapanirea nervilor si cautata solutie. Eventual buna distributie a banilor in familie.Asta include si stransul curelei. Mult calm si vorba aia: „Asta e".

| StochirleaAlexandra a răspuns:

Discutam si comunicam.