| anonim_4396 a întrebat:

Ce faceti ca sa nu fiti influentati de rautatea celor din jur?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Salut./

Rautatea celor din jur... rautatea este un lucru pe care toata lumea il intelege, dar toti il vad diferit
Cineva o vede ca indiferenta, cineva ca invidie, cineva ca critici.
Daca persoanele din jurul tau te invidiaza asta inseamna ca esti mai mult decat ceea ce crezi tu ca esti.
Daca persoanele din jurul tau sunt indiferente asta inseamna ca nu le interesezi si TU ar trebui sa te arati indiferentawinking
daca te critica acestea sunt mintile REDUSE tongue
In aceste 3 cazuri cel mai bine ar fi sa fii indiferenta, in nici un caz sa nu le raspunzi cu aceeasi moneda, caci iti vor raspunde si eiwinking
Eu le arat ca sunt indiferenta si da-ii naibi mintile alea reduse
Nu fac decat sa fie minti reduse laughing

Bybyeb

10 răspunsuri:
| fabiola a răspuns:

Tocmai acesta este secretul mentinerii personalitatii, sa ramai tu indiferent de mediul in care te afli!

constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Ii tratez cu indiferenta.

| sorin a răspuns:

Ramai tare, si iti vezi de treaba ta.

| ancalazar a răspuns:

Indiferenta este cea mai buna arma

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Le vorbesti despre lucruri pe care nu le inteleg. O sa-i domini cu inteligenta tawinking Unii vor incepe sa te respecte si datorita lor, ceilalti or sa fie mai retinuti. Eu in armata nu aveam decit citiva prieteni, am fost intr-o unitate unde erau trimisi cei cu probleme, cazier si diverse. Printre ei, erau si cei ca mine, "curati", ca sa nu se dea impresia de batalion disciplinar. Nu prea are legatura, pentru ca nu aveam parte de rautati, dar nu eram bine vazut de ceilalti, parca asteptau momentul sa ma prinda nepregatit ca sa-mi coaca ceva.
Deci nu prea eram apreciat. Pina intr-o seara, cind stateam toti gramada si a intrebat cineva ceva. Nu mai stiu sigur ce, dar era legat de univers. Si am inceput eu sa le povestesc despre asta si despre stele, din ce sint facute, ce reactii se produc acolo... Ascultu toti, ma uitam la ei, erau ca niste pusti curiosi si fascinati. Incet incet au inceput toti cu intrebari si le raspundeam. De atunci multi au inceput sa ma respecte.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pai ce treaba ai cu cei din jur sate lasi influentat spre rau? Eu spun da, de fiecare data dar nu iau atitudine practic niciodata. Dau afirmativ din cap sau aprob verbal dar in sinea mea imi vine sa rid citeodata.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Incerc sa devin mai bun.sa-i inteleg si sa-i iert. sa vad partea buna in oameni.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ma rog lui Dumnezeu, si ma bazez pe ajutorul Lui.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Buna, offf spun asa deoarece sunt o persoana f sensibila si rautatea oamenilor ma doare in fiecare zi! nu stiu ce fac, deoarece am reactii diverse in functie de rautate, dar de cele mai multe ori nu ripostez mai ales cand rautatea e verbala! nu ca nu ar clocoti sangele in mine sau ca nu as fi capabila sa fac asemenea, dar pur si simplu nu-mi vin cuvintele in minte, ma blochez, nu-mi vine sa cred ca oamenii, unii pot fi asa! asa ca a raspuns cineva:--indiferenta ii va durea cel mai tare! si Dumnezeu zice.--intoarce si celalalt obraz!

| sk a răspuns:

Incerc sa nu fiu influentat de rautatea din mine si mai apoi ma gandesc si la rautatea celor din jur.