| anonim_4396 a întrebat:

Tinand cont de faptul ca avem o singura sansa la existenta (vreau sa zic ca dupa ce mori nu mai existi in niciun fel) ati alege sa traiti o viata fericita fara sa stiti ca fiecare decizie pe care o faceti e controlata de ceva fiinta cu mult mai inteligenta decat tine sau ati alege sa va traiti viata fara sa fiti influentati de aceaa fiinta si fericirea voastra sa depinda de alegerile voastre
(scuze pentru greselile de gramatica)

4 răspunsuri:
| stresat a răspuns:

Indiferent daca e viata dupa moarte, eu aleg sa nu fiu influentat de nimeni. Nu cred ca exista Dumnezeu in sensul clasic promovat de religie. Dar asta e pur parere personala.

| Dariusuu a răspuns:

De unde ştii tu ce urmează după moarte?

Chiar dacă n-ar exista nimic după moarte ( deşi cred că există ceva ) e bine să trăieşti aşa cum vrei, să trăieşti dincolo de limite.

| AtateaConditii a răspuns:

2 varianta. Vreau sa traiesc o viata fericita dupa decizile luate de mine. SI cred in Dumnezeu.

| neca a răspuns (pentru AtateaConditii):

Normal ca vrei, dar in prima varianta viata ta e mereu fericita pentru ca esti controlat de cineva care stie mai bine pecand in a doua nu vei fi mereu fericit pentru ca decizile tale nu vor fi mereu bune. am sa presupun ca ai ales adoua varianta