| chocolatecoveredcandy a întrebat:

Ce faci daca esti batuta de "persoana iubita"? Pleci sau mai incerci sa acorzi sanse relatiei?

77 răspunsuri:
| hereo a răspuns:

Am citit toate raspunsurile si toate erau date de copii care nu au trecut prin viata pentru a stii ce inseamna cu adevarat sa iubesti. In ziua de azi se poarta "pitiponceala" si "cocalareala" nu-ti place, nu-ti convine,"PA" mai sunt si altii pe lume!
Nu vreau sa se inteleaga gresit, nu sunt de acord ca un baiat sa dea intr-o persoana, iubirea nu se manifesta prin bataie, dar tu ti l-ai ales, draga mea asa ca suporta consecintele.
Dar stai de vorba serios cu el spune-i off-ul tau.
Oricum ia in considerare sfatul lui @Ab_Oxana_1989, ti-a dat cel mai bun si matur raspuns.

| BadxGood a răspuns:

Eu as pleca in urmatoarea clipa. Indiferent daca il iubesc sau nu, daca el e in stare sa ma bata inseamna ca nu ma iubeste. Daca vorbim de o palma...aici e mai complicat, depinde si de ce ti-a dat-o... insa daca m-ar bate cu siguranta l-as parasi, indiferent daca avem o casnicie si 10 copii happy

| Anamirelka a răspuns:

Pleci.daca te-a batut odata te va batea de mai multe ori imi dai funda?

| illegal89 a răspuns:

Pleci ca daca te-a lovit odata te va mai lovi cu siguranta

| Pitzipoanca a răspuns:

Clar, ramai. Pentru ca iti place sa fii umilita, batjocorita. Iti place sa renunti la orice urma de stima de sine si vrei mai mult. Si, in cazul in care ai copii, stai sa le dai un bun exemplu. Nu numai ca nu merita o noua sansa, dar singura solutie e o plangere penala.

| Smiiiley a răspuns (pentru hereo):

Raspunsul meu ti se pare copilaresc:"Daca te-a batut o data, o sa te bata si a doua oara"?! E cel mai realist, poate putin transant raspuns de aici! Intr-adevar nu am experienta de viata, sunt un copil. Ceea ce am invatat eu este ca:Bataia NU e rupta din Rai si violenta naste violenta! Adicaa...raspunsul tau e foarte corect,matur,adecvat situatiei:tu ti l-ai ales, draga mea asa ca suporta consecintelestraight facestraight facestraight facestraight face.Ei bine,din greseli se invata,si subliniez ca daca a lovit-o o singura data,o s-o loveasca si a doua oara."Pitiponceala" asta cum o numesti tu,mi se pare foarte OK! Daca nu exista atrctie,afectiune,unele lucruri s-au schimbat, sau chiar persoana respectiva s-a schimbat(a devenit violent), e cazut sa spui "La revedere", chiar daca ai copii, deoarece lor le este bine sa stea departe de violenta.Din raspunsul tau imi dau seama ca experienta ta de viata=temperatura la care ingheata apa!

| betsy a răspuns (pentru Diia94):

Da, asa e, ai perfecta dreptate. Barbatii au foarte mare noroc ca femeile n-au manifestari d'astea violentelaughing

| hereo a răspuns (pentru Smiiiley):

Nu inteleg care este interventia dumitale, nu ti-am raspuns tie deci scuteste-ma!

| Smiiiley a răspuns (pentru hereo):

Mi-ai raspuns mie, si tuturor care au raspuns inaintea ta, intr-un mod indirect atunci cand ai spus ca toti cei care au raspuns sunt copii, care cred ca tot ce zboara se mananca, si ca se poarta pitiponcealahappy..deci,si prin urmare...nu te scutesclaughing)

| Madiishor a răspuns:

PLECI! happy

| hereo a răspuns (pentru Smiiiley):

Asta imi confirma ca esti un copil la minte si o pitipoanca, altfel nu erai asa iritata. rolling on the floor
Si apropo, daca esti tu cea din poza, baga-ti niste pietre in buzunare ca te ia vantul.

| Smiiiley a răspuns:

Btry:O fi! Daca tu te consideri asa batrana..stai pe-acasa ca te cauta doamna cu coasa si nu te gaseste! Nu cred ca stii ce inseamna pitipoancahappy. Daca tu ai un gabarit depasit, si mai bine te sar oamenii, in loc sa te ocoleasca, nu trebuie sa fi frustrata si sa ma jignesti!happy Peace!

| hereo a răspuns (pentru Smiiiley):

Draguta,nu e nevoie sa ai gabarit depasit, pentru a nu te lua vantu, dar nici un schelet ambulant sa fii sa ti se vada toate oasele. As vreau eu sa ma mai ingras, dar nici nu ma pot plange ca sunt vreo slabanoaga.
Deci gura mai mica ca poate suflu laughing

| hereo a răspuns:

Mda ce sa zic se pare ca ai probleme si de memorie acum. Nu-ti mai aduci aminte ca tu te-ai legat de mine. in finee... prostul pana nu-i fudul nu-i prost destul.
Du-te tare!

| mihai7777777 a răspuns:

Eu i-as da si eu una si dupa l-as lasa nu s e merita.in ziua de azi putini barbati sunt cu adevarat barbati adica cei ce pot respecta cu adevarat o femeie

| danimare a răspuns:

Batuta! da cei cu ala frateee doar furia agrivilitatea nu rezolva nimic nu i acorda o sansa pentru ca el daca vede ca ii dai inca o sansa o sa iti bata joc de tine si iar o sa te bata deci nu nu ii acorda ca eu na-s face asa ce va el cred ca e crescut intro crajma cum sa bati persoana iubita!