| Elena_3253 a întrebat:

Ce faci daca esti singur, si nu ai nici un prieten?

14 răspunsuri:
kongeriket
| kongeriket a răspuns:

Ies din casă!

| Zenithf a răspuns:

Cand nu am cu cine, imi provoc placere singur. straight face

| cuvant a răspuns:

Buna Elena,
Nu stiu cati ani ai si ai primit destul de multe sugestii aici, unele care te ajuta altele deloc.
Am avut destule momente cand m-am simtit singur si nu prea aveam prieteni sau nu ma puteam baza pe ei. Am inceput sa fac un lucru si apoi incet incet mi-am facut si prieteni dar m-a ajutat sa socializez cu altii. Am inceput sa fac Voluntariat la o fundatie si am ajutat si eu cu ce era nevoie si am descoperit persoane care aveau aceleasi pasiuni ca si mine. Acest lucru m-a ajutat mult.
Apoi m-am apucat de un sport, drumetii pe dealuri si munti.
Un lucru sigur e sa nu iti faci probleme ca sunt momente in care te simti singur deoarece atunci inseamna ca ceva in tine se schimba si cateodata prietenii te tin in loc.

| Neimportant a răspuns:

Eu am o prietenă foarte bună! Muzica love struck Nu mă trădează niciodată şi îmi alină singurătatea.

| ImpotrivaSistemului a răspuns:

Il lasi dracu de calculator,iesi pe afara,incepi sa socializezi, faci priteni, gasesti un iubit/a ->sex>orgasm>placere

| simina a răspuns:

Incearca sa ai pe langa tine un animalut o sa fie un leac teribil pentru singuratate si o sursa inepuizabila de dragoste neconditionata si tandrețe.

| alexaalexandraa a răspuns:

Buna, Elena!
De cele mai multe ori ne simtim singuri atunci cand suntem intr-un moment mai greu, iar prietenii nu stiu cat te pot ajuta, multi nu stiu ce inseamna prietenia. Unul singur, pe care te poti baza, sa-ti fie alaturi mereu cand ai nevoie, este mai mult decat suficient. Dar cum am zis, prietenii adevarati sunt greu de gasit. Tu poti fii cel mai bun prieten al tau, in tine poti avea incredere deplina. Curaj si fii puternica, uita-te in jurul tau si o sa realizezi ca nu esti singura!

| lavinia148 a răspuns:

Poti sa citesti o carte sau sa te duci la mall sau sa suni pe cineva orice ca sa te inveseleasca funda please

| DracusorImpielitat a răspuns:

Incearca sa fii u insati si fa-ti un cerc de prieteni care au aceleasi pasiuni. nu trebuie sa te omori ca's altii fraieri. si daca nu reusesti, ia-ti un caine, o sa iti schimbe starea de spirit, si datorita lui o sa legi prietenii printre iubitorii de caini.

| Pisoiul a răspuns:

Nu este stupid ceea ce spun dar.Eu stau toata ziulica si ma joc in casa pe scumpul meu prieten calculatorul. Calculatorul nu ma injura, si face tot timpul tot ceea ce ii fac eu.Dar sa nu il imbolnavesc cu virusi.Ca atunci se strica.Eu am prieteni as spune ce as face daca nu as avea.Alt lucru mai bun nu cred ca este de facut.

| danyella12 a răspuns:

Vreau eu sa fiu prietena cu tine iti tr id in privat? pup

| NoIdentity a răspuns:

Iti bagi pusca in ea de viata! si nu mai faci nimic, stai sa astp, sa vn vremea tawinkingsucces!

| elenamonica94 a răspuns:

Atunci stau mai mult cu prieteni mei daca am prieten atunci stau mai mult cu el decat cu prietenele mele

| Doareu_1554 a răspuns:

Bucurate.Ai grija de tine, distreaza-te.Pentru ca mai tarziu cu siguranta avei plange dupa un prost