gbrltdr
| gbrltdr a întrebat:

Ce-i mai important - celebrarea unei zile de nastere sau ziua cand a intrat cineva in viata noastra?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Amandoua sint importante. ziua de nastere stim cit si de ce este importanta; ziua cind a intrat cineva in viata noastra este o binecuvantare de la Dumnezeu. ne-a trimis omlu de care aveam nevoie, sufletul pereche. daca simti sa celebrezi aceasta zi, inseamna ca este cu adevarat o binecuvantare happy

9 răspunsuri:
mira
| mira a răspuns:

Amandoua trebuie sarbatorite:ziua de nastere, fiindca semnifica o victorie a vietii, iar cealalta, fiindca acel cineva ti-a imbogatit viata. Oricum, sarbatoresti daca ai dispozitia si resursele financiare necesare.In cazul grijilor coplesitoare uiti de amandoua sau le pomenesti in gand cu tristete.Iti urez sa n-ai parte de ultima situatie. Mira

rroxi44
| rroxi44 a răspuns:

Nu este semn de egal (ca sa alegi una sau alta) ci semn de plus...(si una si alta). Oricum de multe ori se uita ziua in care un om a intrat in viata noastra... sau cel putin barbatii tind sa uite, macar ziua noastra de nastere si-ar aduce-o aminte... laughing

assiris
| assiris a răspuns:

Ziua de nastere. Cineva care a intrat in viata noastra poate sa si iasa tot atit de bine, este ceva ce poate fi trecator.

| nicky a răspuns:

Ziua de nastere dar poate fi si ziua in care a intrat cineva in viata noastra, depinde de situatii. Pentru mine sunt la fel de importante.

| ada a răspuns:

Ambele sunt importante, zic eu...La fel de importante...Nu in fiecere zi implinesti o anumita varsta si nu in fiecare zi ne intra in viata persoane speciale.

| N538961518 a răspuns:

Nici una nici alta...de ce m-as bucura ca imbatranesc si ma apropii de cosciug? si dc m-as bucura cand vine intra cineva in viata mea cand exista o sansa depinde...sa mi-o distruga?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

A doua varianta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ziua in care a intrat cineva in viata noastra e cea mai importanta

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Evident ca ziua cand a intrat cineva in viata noatra!