| anonim_4396 a întrebat:

Ce inseamna cand visezi ca cineva mort din familie iti spune ca ii este dor de tine si ar vrea sa vii pe la el in vizita?

Răspuns Câştigător
| Swabia a răspuns:

Ooops...eu stiu de faza ca atunci cand te striga un mort nu e bine nici sa te intorci sa te uiti la el, caci te poate lua cu el!tongue... Cel putin asa a zis bunica cand i-am zis mai demult ca m-a strigat bunicul!big grin...desi,eu eram treaza si mi s-a parut ca e afara.la usa!

63 răspunsuri:
| MihaiA a răspuns:

Nu stiu exact dar iti pot povesti un vis de-al meu.
Eram mai mic, si-am visat ca ploua afara, si o ruda de-a mea era pe un trotuar, eu pe celalalt trotuar, ma chema sa nu ma ploua, ca avea umbrela. A doua zi cand am vb cu mama, a spus ca daca treceam strada si ma duceam puteam sa mor. Probabil asta inseamna, cand cineva te cheama, depinde si in ce context ai visat ( de ex. cum a fost in visu meu, strada probabil se interpreta ca viata ). Sper sa-ti fie de folos, si niciodata sa nu te duci pe la persoana decedatahee hee

| mariazet45 a răspuns:

Insemna ca te-a iubit si cred ca si tu ai tinut la el MERGI LA CIMITIR SI APRINDE-I O LUMANARE. Nu ziceai ca te-a chemat? Probabil nu ai mai fost de mult pe acolo si dai si cava de pomana.

| stardeea a răspuns:

inseamna ca in viata ta vei avea o bucurie si ti se vor recunoaste meritele .....conform dictionarului de vise

kittyalexandra
| kittyalexandra a răspuns:

sincer... nu stiu... dar stiu unde ai putea gasi. Pe "www.vise.ro" gasesti un dictionar de vise. Bafta!

| DaRlInGiLuSiOnS a răspuns:

Nu e bine.niciodata sa nu te duci in vis la pers resp sau sa o lasi sa te ia in brate.pentru ca te va lua si pe tine cu el sau ea.nu te ghida dupa ce spun cartile de vise sau ce scrie pe net daca te-ai duce saptamanal la biserica sau eventual du-te intr-o duminica si stai si vb cu preotul de acolo el nu o sa ezite sati explice.nu te lua dupa carti

| stardeea a răspuns:

pun pariu pe ce vrei tu ca o sa ai o bucurie, o reusita sa imi trim msg si sa imi spui daca am avut dreptate

rroxi44
| rroxi44 a răspuns:

Cateva raspunsuri ar fi :
de-ţi vei visa o rudă moartă, se zice că acea rudă îţi spune că ai uitat-o, că nu-i dai atenţie
http://www.vise.ro/dictionar/56-r/7133-ruda
rude pe care nu le-ai mai vazut demult sau rude care au murit - iti lipseste ceva din trecut, ceva ce-ti conferea sentimentul de apartenenta la un mediu intim; duci dorul unor perioade in care planul relational mergea mult mai bine.
http://www.cevisez.ro/interpretare-vis-rude-v1281.html

| ioana08 a răspuns:

Pai cand se intampla asta...nu prea e de bine...am trait o experienta ca asta...si nu mi-a fost prea bineworried

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

nu te lua dupa vise, e pur si simplu subconstientul tau care iti urla ca simti lipsa persoanei respective. de ce trebuie sa te speri de moarte cand poti sa iti traiesti viata? si alooooo: suntem muritori, poate ne vor visa copii nostri dupa ce dam coltu`. nu mi-ar placea sa creada ca vreau sa-i iau cu mine!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu este nimic de rau stai linistita.
Probabil ca, cat era in viata, te-a placut mult si acu asteapta sa mergi si tu sa dai ceva de pomana si sa pui si tu o lumanare.
Cand eram mica, bunica mea m-a invatat ca, atunci cand vreau sa dau ceva de sufletul cuiva, sa spun sa fie de numele Domnului si de sufletul lui.....ca daca spui doar de sufletul ......nu este primit.
Sper sa-ti fie de ajutor.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Rafael

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu stiu

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ce inseamana cand visezi bijuteri

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Si eu am visat la fel... oare ce o sa fie?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Si eu l-am visat pe tata care e mort si mort si s-a trezit deodata si a deschis ochii si venea spre mine si mama mi-a zis ca poate sa insemne k vrea sa ma avertizeze in legatura cu ceva sau ma prea langa el
crying

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Si daca nu este din familie este un vecin si l-am visat ce inseamna?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Sa ii dai ceva de pomana...

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Probabil acea persoana te-a iubit prea mult si vrea sa-ti amintesti si u de ea asa cum isi aminteste ea de tine!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eu stiu ca inseamna fericire

| 1111 a răspuns:

In primul rand eu stiu ca atunci cand visezi cu cineva mort trebuie sa ii dai de pomana, ce ii placea persoanei respective cand era in viata, si sigur ai uitat de ea. e bine din cand in cand sa ii aprinzi o lumanare la biserica...

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Lol

| alexutza_4020 a răspuns:

Am avut si eu un vis care m-a pus foarte mult pe ganduri. acum cateva saptamani mi-a murit o verisoara, iar aseara am visat ca ma chema sa merg cu ea. in vis nu am vazut-o, ci i-am auzit doar glasul. auzind ce mi-a zis, am inceput sa tremur, iar mama ma tot intreba ce am patit. eu tot ii repetam ca ma cheama verisoara mea la ea si ca trebuie sa merg cu ea. dupa putin timp m-am prabusit la pamant fara suflaresad
dupa ceva timp imi revenisem, dar continuam sa spun ca verisoara mea ma va lua cu ea.
ajutati-ma si pe mine sa gasesc niste interpretari ale acestui vis, va rog!

| moniquec a răspuns:

Am si eu o problemasad nu stiu ce inseamna ceea ce am visat asearacryingcrying si va rog sa ma ajutatihappy
"Se facea ca eram gravida cu baitul cu care sunt acum si am pastrat copilul.La nastere am nascut un baietel frumos:X cred ca era cel mai frumos copil(imi aduc amite perfect chipul lui)doar ca cel mic mai avea o mana in plus.Cand am iesit din spital cu el era toata familia mea acolo inclusiv bunica care este moarta..."

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ce inseamna: cand visezi ca cineva mort din familie iti zice ca pleaca si ca vine peste patru luni, si ca vrea sa mai ia doua cavouri

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

De cateva seri visez ca ma aflu in cimitir... uneori il caut pe bunicul meu care esti mort(acesta a murit cand aveam 4 luni-nu l-am cunoscut) sau visez ca sunt pur si simplu in cimitir. ce inseamna?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ce inseamna daca iti visezi socrul, care este mort, ca il duci in brate?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Inseamna ca poate ai uitat-o si vrea sa o visezi sati aduki aminte de el...am visat si eu o data pe tatal meu care a murit cand aveam eu 4 ani.si acum ma cheama sa ma duc la el intr-un vis dar nu m-am dus... dupa aia a murit o matusa. dupa aia bunicii de pe tata.si parca incepe sa se duka toata familia mea.crying. uneeori chiar imi doresc sa mor

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Am visat o pe mama care e moarta de 3 ani era in sufragerie dar nu vb nimic
ce inseamna mai ales ca acum sint pe ginduri ca e si tata in spital de ieri

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ce insemna cand visezi ca te bate tatal tau care e mort?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Aolo... bunica mea l visat pe bunicuu ca i zicea sa vina la el si era sa moara peste 2 3 zile asa ca a aveti grija