| anonim_4396 a întrebat:

Ce inseamna pntru voi sa ai prieten si daca e bine

8 răspunsuri:
| monyk a răspuns:

E bine sa ai un prieten ca sa ai cui sa spui ce ai pe suflet, sa ai un confident, sa ai pe cineva langa tine mereu, acum depinde daca te referi la prieten in sens de iubit, atunci e altceva...

| Linda a răspuns:

Pentru mine a avea un prieten insemna inainte sa ma casatoresc sa fie cineva pe care sa-l cunosc cum gandeste, ce valori are, ce scopuri are pentru viata, ce fel de om este pentru a-l identifica pe cel cu care sa ma casatoresc. Sigur ca a fost bine, am reusit sa fac o alegere in cunostinta de cauza. Am avut 12 prieteni si cu al 13- lea am ramas.

| ღ..*Addelly*ღ.! a răspuns:

Daca te referi la iubit-e cu totul altceva esti pe alta planeta e totul atat de frumos:X
Daca te referi la amic: eu am un amic ma inteleg atat de bine cu el vorbim despre toate si decat sa imi deschid sufletul in fata unei persoane mai bine lui
este frumos sa ai un amic sa ii spui necazurile si bucuriile si reciproc:X

| rrrrrrrrrrrrrrrrrr a răspuns:

Sa ai un prieten amic sau sa ai un ibit? sa ai un amic e minunat ai cui sa spui toate bucuriile si necazurile tale!
Sa ai un iubit? Asta e deja cu totul alceva inseama sa plutesti in deriva inre Rai si iad!

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Sa ai un prieten inseamna tot, sa ai iubire, sa stie cineva ca existi, sa ai cu cine iesi cui povesti cui spune cand iti este bine si cand iti este rau.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Sa ai un prieten inseamna sa ai pe cine te baza la nevoie, sa ai un sprijin la greu un punct de reper cand totutl e impotriva ta si cand crezi ca nu mai poti face nimic

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eu nu stiu inca ce inseamna sa ai un iubit. N-am avut parte deocamdata de iubit, desi mi-am dorit din tot sufletul!