| pinkiepie a întrebat:

Ce intelegeti prin,, cea mai buna prietena"? :X

Răspuns Câştigător
| Alisa a răspuns:

Cea in care pot sa am incredere, sa pot sa ii spun tot ce am pe suflet asa cum imi vine, care e alaturi de mine si la bine si la greu, care pot sa impart tot ce am eu, cea care imi va spune adevarul indieferent cat ar durea, cea care ma iubeste neconditionat, cea care o sun la orice ora si niciodata nu e prea tarziu, cea care inca este alaturi la mine si la mii de kilometri distanta si nu ma tradeaza, cea pe care o iubesc enorm si sunt o norocoasa ca o am. love struck

26 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

Cea mai buna prietena a mea e un baiat. E "fata" mea pe care o iubescbig grin
Recunosc, eu sunt un prieten groaznic trebuie sa traga de mine ca sa ies undeva cu ellaughing
El mereu e aici langa mine si cand il sun se prezinta in 5 minute in fata usii gata sa imi asculte tampenile
Pacat ca nu stiu sa-l apreciez la adevarata lui valoare si mereu o dau in baraI don't want to see

cami
| cami a răspuns:

Un specimen pe cale de disparitie.

| Deea a răspuns:

Nu cred in asa ceva.am avut parte pana acum de "cea mai buna prietena" si nu a fost asa de buna cum credeam

| cristinela a răspuns:

Cineva care este alaturi de tine cand ai nevoie.Rade cu tine, plange cu tine, iti suporta toanele, iti spune adevarul in fata, chiar daca nu iti place si cu riscul de a te supara pe ea...

| Malvina24 a răspuns:

Fata care e mereu in preajma mea, care ma asculta, imi da sfaturi cand gresesc! si ma ajuta mereu!

| Nimic special a răspuns:

O persoana care te sprijina la bine si la rau, iti arat ca ai pa ce sa te bazezi in momente critice. Si te iubeste.

| Amrita a răspuns:

E simplu. "Cea mai buna prietena" inteleg o persoana care sa-mi fie alaturi cu totul si nu superficial intr-o problema, sa-mi stea alaturi atunci cand nimeni nu e, sa faca sacrificii pentru mine, sa nu fie pe interes, sa nu meraga la etaju 2 sa-si vada iubitul daca eu ma simt rau si am nevoie de ea.
cam asa ceva. doar ca in ziele de azi.:-J

| D A R i U t S s A a răspuns:

Persoana care imi este alaturi si la bine si la greu
Persoana cu care ma destrez, rad non-stop//
Persoana care imi plange de mila devil
Persoana care pot sa ii zic orice

| usernamealy a răspuns:

Prietena ta cea mai buna poate fi mama ta pentru ca o fata nu stiu daca poate sa iti fie cea mai buna pritena pentru ca ea te va trada cand te astepti cel mai putin pentru ca stie totul despre tine punctele slabe si stie unde sa te loveasaca nu cred ca exista best friends doar friends

| georgiana a răspuns:

Persoana care iti este la bine si la rau, iti intinde o mana, te sprijina si iti cunoaste defectele, dar apreciaza si calitatile tale si nu iti reproseaza.

| vyo a răspuns:

Cea care te ajuta la nevoie.

| Nimeni_7600 a răspuns:

Eu nu cred ca exista asa ceva!happy

| ₣e†ĺ†α Ŕ嚃å†α†ħå a răspuns:

O prietena in care ai cea mai mare incredere, cu care nu te plictisesti niciodata, caruia poti sa ii spui orice secret stiind ca il va tine pentru ea...

| viki1212 a răspuns:

Nu exista asa ceva si nici nu va exista vreodata cea mai buna prietena, pentru nimeni. Pana la urma urmei tot are ceva de spus despre tine la altii.
Insa pentru mine "cea mai buna prietena" este iubitul, logodnicul meu, in el am cea mai mare incredere si doar lui ii pot spune totul si arata totul.

| pinkiepie explică:

Daca as putea as pune la toti fundita:X

unele mai amuzante altele adevarat:X

foarte tare

si apreciez punctul vostru de vedere

multumesc

| ramonaky25 a răspuns:

Fata care sa-ti fie alaturi la greu, la bine, sa nu te judece sau sa te barfeasca cand a iesit pe usa, sa-ti poata da un sfat bun si sa nu te bage in situatii jenante doar de dragul de a iesii ea in evidenta...si normal, si tu pentru respectiva trebuie sa fii la fel.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Prietena care-mi este aproape, atat la bine, cat si la rau. Fata care nu ma ridica in slavi cand sunt eu de fata si cand nu sunt de fata ma barfeste...pe scurt, prietena in care pot avea oricand incredere.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cineva care te intelege, te asculta, te atentioneaza atunci cand esti pe punctul de a face ceva gresit, iti da sfaturi, iti ia apararea, te ajuta si te sprijina in orice faci. O prietena adevarata trebuie pastrata, iar intre voi nu trebuie sa existe invidie sau rautate.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Persoana, care intr-o-o zi, te va trada cand te astepti mai putin.
Iar tu vei suferi pentru ca tii la ea. iar acea tradare te-a facut sa vezi cine e.

E valabil doar pentru unele cazuri.Mai ales daca ai o prietena smecherita.cu tupeu.winking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Este cea care indiferent de situatie, imi spune verde in fata ce gandeste! Cea care, atunci cand am nevoie de e, imi intinde o mana si ma ajuta, fara sa zica:ce iese din asta?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

O pers in care iti pui multa baza, incredere totala.In cazul meu un baiat mi-a fost cel mai bun prieten, ne povesteam absolut tot ce aveam pe suflet.Asta pana ne-a" lovit"Cupidon pe amandoi de ne-a zapacit complet...hee hee Dupa cate am avut de trecut pana acum, inca mai vorbim, suntem prieteni buni si sper sa ramanem prieteni pentru totdeauna.Adevarata prietenie e cea care invinge absolut orice obstacol in viata daca cei doi(fete, baieti sau baiat-fata)au puterea necesara de fi alaturi la bine si la greu(si mai ales la greu...)happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Te duci i-o tragi, nu zice la nimeni, nu cere nici banilaughing ii place, mai cere o data...winking

| Verdunkleten a răspuns:

Persoana care-ti sterge lacrimile cauzate de dragoste ^^

| maria12345678910 a răspuns:

Cea mai buna prietene este o fiinta speciala din viata ta care te ajuta mereu si te sprijina

| bobo_2128 a răspuns:

Este persoana care imi insala increderea prima

| M_5636 a răspuns:

O persoana care are incredere in mine si in care am incredere...