| 237426 a întrebat:

Ce părere aveți dacă as intra într-o relație cu un băiat de 1.60 înălțime, eu având 1, 63 si cu 2 ani mai mic, adică 20 și eu 22, ar fi ciudat?

Răspuns Câştigător
| Namun a răspuns:

Bună!

Atât vreau să te întreb. Îl placi? Te palce? Dacă răspunsul e da atunci ce rost mai are întrebarea? Îți faci griji din cauza celor din jur? Părerea altora contează mai mult decât fericirea ta?
Ascultă atâta timp cât tu ești fericită și respectă în viitoarea relație la fel și partenerul, crede-mă părerea celor din jur nu contează.
Eu am o cunoștință bărbat în toată firea căsătorit cu o femeie cu 5 ani mai mare decât el. Bine mersi la casa lui cu copii pe lângă. Fericit alături de femeia pe care o iubește.
Societatea oricum te va critica, fie ca faci ceva bun, fie că faci ceva rău!
Deci răspunzând într-un final la întrebarea ta: nu ar fi nimic ciudat! Eu aș vedea dragoste, înțelegere și respect. Vârstă și înălțimea sunt discutabile...
Acum depinde ești cumva tu deranjată de acest aspect?

Numai bine!

11 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Daca pe tine nu te deranjeaza n-are importanta ce cred altii, de ex. pe mine nu m-ar mira si nu mi-ar parea ciudat.

| Violleta2022 a răspuns:

Fugi, fugi in lume singura, ca nu merita atat sacrificiu pentru unul abia iesit din adolescenta care mai este si pitic de inaltime.
Ce vei face, vei merge in genunchi pe strada sa nu se vada cat esti tu de inalta?

| dullcat a răspuns:

Nu vad nimic ciudat in aceasta situatie. Inaltimea nu zice nimic despre caracterul unei persoane. Iar in cazul de fata e posibil ca nici diferenta de varsta sa nu se cunoasca. Oricum, asta ramane pentru tine sa afli.

| Lioana a răspuns:

Daca tie iti convine nu conteaza ce cred altii. Altii poate gandesc "uite fata e mai mare ca baiatul" si acolo se opresc. Nu le pasa de alegerile tale. Niciodata sa nu alegi un partener care sa placa altora. Alege ce-ti place tie!

Răspuns utilizator avertizat
| Jus7t a răspuns:

Da, e ciudat, nu cumva să faci prostia asta.
Dacă o să aveți copii să știi că primul o să iasă verde și cu antene iar al 2-lea o să aibă coadă.
Sunt lucruri demonstrate.

| AdioTPU a răspuns:

Nu e o mare diferență de vârstă și nici de înălțime. Până la urmă nu contează vârstă sau înălțimea când iubești un om.

| 99290 a răspuns:

Ne ceri părerea si pentru lucruri mai intime?
Traiesti cu tine sau cu lumea?