| anonim_4396 a întrebat:

Ce parere aveti de fetele de azi, femeile de maine care nu vor sa aiba copii. Nici macar sa infieze. Inteleg ca unele sunt speriate de sarcina, dar daca nu vrea nici sa infieze inteleg ca lenea e prea mare sa o intereseze si de altcineva sau gresesc eu?
Credeti voi ca astfel de femei trebuiesc evitate in caz de relatie sau nu?

58 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru Leocerba):

Cum am zis mai sus, asta e diferenta dintre un raspun " doamne nu fac copii nici batuta " si ce ai spus tu. una e sa te gandesti, eh sunt multe de gandit inainte sa faci un copil ( botez, gradinita scoala etc ) si una e sa spui ca nu vrei bataie de cap. un raspuns idiot ca ( nu vreau bataie de cap ) imi arata a persoana imatura si lenesa, si de aceea zic ca e bine de ocolit ( in privinta mea vorbesc, nu zic de altii ca trebuie sa faca la fel).

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru mgtow):

Iti e frica ca o sa ajungi ca taicatu?

| Leocerba a răspuns (pentru anonim_4396):

Cand spun "nu vreau bataie de cap" multi au involuntar in cap toate prapastiile viitorului, toate ezitarile lumii asteia numai ca nu au curaj sa recunoasca cat de frica le este. Sau n-au chef de deschis prea larg usa nelinistilor interioare. Prefera un superficial "Nu vreau bataie de cap" si sa fie lasati in pace cu toate angoasele lumii, stii?

| Happyjump a răspuns:

Cui îi mai pasă de copii? Tot ce contează în ziua de azi este sexul. Băieții sunt niște obsedați care vor doar să f*** niște naive care vor fi părăsite iar fetele sunt niște idioate pe care le interesează numai bani și dacâ ar rămâne însărcinate s-ar sinucide. Concluzie: prostia ne înconjoară.

| mgtow a răspuns (pentru anonim_4396):

Stiu ca voi fi inselat daca ma complic cu o familie, mai bine singur si la subiect.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru Happyjump):

"Băieții sunt niște obsedați care vor doar să f*** ". pot zice eu acum ca fetele sunt toate niste panarame pentru ca toate acceptati sa faceti sex cu necunoscuti, doar pentru ca arata bine? nu. deci nu generaliza.
"Concluzie: prostia ne înconjoară." aici sunt de acord. mereu am zis ca universul are limita, dar prostia ba".

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru Leocerba):

Tot a lipsa de maturitate arata pentru mine. mersi oricum de raspunsuri

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru mgtow):

Mda, in ziua de azi loialitatea nu mai inseamna nimic. de fapt nu prea mai exista. tot timpul se zice ca femeia inseala din dragoste. basta sa fie putin suparata si sa treaca unu care ii place prin fata ca il baga in pat imediat, dar tot baiatul e cunoscut ca obsedat sexual, cum se zice si mai sus laughing. lumea asta--

| Leocerba a răspuns (pentru anonim_4396):

Asa ar fi normal intr-o lume normala, copiii sa fie facuti de catre cei care se simt suficient de maturi incat sa-i faca.
Unii nu se simt maturi, nu-i fac. Tot mai bine decat cei care toarna la copii cum toarna boscaul pe gat, sau decat cei care fac copii din prejudecata, sub presiunea vecinilor, soacrelor, ca asta-i mersul lumii, maica.
Copilul nu se face doar pentru ca trebuie, vad atatia parinti acriti de viata, morti, albastri, distrusi, care ar fi fost poate mult mai ok ei in camera lor, pur si simplu, decat purtatorii unor copii neiubiti decat pentru ca le poarta numele sau pentru ca ii vor schimba de haine la batranete.
Eu sunt f radicala, copiii trebuie priviti ca pe niste miracole sau nu trebuiesc facuti deloc. Cine nu simte sa-i faca, e poate mult mai constient de neputintele sale decat multi altii care se arunca-n viata cu capu-nainte, naiba stie de ce.

| RussianBoy a răspuns:

Nici ele nu stiu ce vor, mai ales ''fetele de azi'' cu fite in traista nici nu stiu cum le cheama si mai vor de toate. Cel mai bine sa ai o sotie 1 copil si sa ai loc de munca si un apartament, dupa ce ai o baza stabila poti face si altceva dar acum cum e cu ''moda'' asta altfel nu stiu cum sa spun pe care toata lumea o doare in *** si alte chesti.La cele cu fite ar trebui sa le dai un ''exterior in posterior sa il simta in interior''.

| sappy a răspuns:

Nu cred ca majoritatea gandesc asa(poate in mediu urban si care au primit o educatie corecta). Este mai bine ca in viata sa nu dai nastere la nimic cat timp nu esti responsabil si capabil.Mai trist este cand in mediul rural si in familiile fara educatie si informare, dau nastere la multi copii care nu au un viitor! Asta este problema veche

| RAY a răspuns (pentru anonim_4396):

Man cam are dreptate trebuie sa recunoastem stam cu ele pentru sex si ele trebuie sa castige de pe sex, eu nu vad nimic imoral, in natura e ceva normal, sex vs banii

| RAY a răspuns (pentru Happyjump):

Da pentru ce ai sta cu o fata daca nu pentru sex?

| RAY a răspuns:

Suntem 7 miliarde suntem destul pe planeta asta parerea mea, apoi copii inseamna si compromisiuni, implicati, resposabilitati astea 3 le cam evitam mereu noi astia majoritatea, fetele vor sa faca o cariera sa aiba un bogatas daca prin fizic nu pot cred ca pot prin facultati, totul se rezuma la sex pentru banii

| Happyjump a răspuns (pentru RAY):

Pentru bani, altceva nu.

| TortQuemado a răspuns:

Sunt și destui băieți, viitori bărbați care nu-și doresc copii. Și nici să înfieze. Femeile care nu-și doresc copii trebuie evitate de bărbații care își doresc copii, fiindcă o relație de genul nu are niciun viitor. Dar cum sunt și bărbați care nu-și doresc copii, aceștia vor alege să fie într-o relație cu femei care la rândul lor nu-și doresc.
Trebuie evitate pentru relații serioase persoanele cu care avem puncte divergente în modul de a vedea viața. Și dorința de a avea sau nu un copil e un punct cheie într-o viață de relație.

| TortQuemado a răspuns (pentru Happyjump):

Și tu ești marea excepție, nu? Toți restul sunt niște distruși, bărbații niște obsedați de sex și femeile niște naive cu gândul la bani, ai rămas numai tu cu puritate într-o lume care a luat-o razna. Hai, sictir!

| Happyjump a răspuns (pentru TortQuemado):

Cam 80% sunt așa restul de 20% sunt clasici.Ți se pare ca adolescenții respectiv tinerii sunt toți OK?

| TortQuemado a răspuns (pentru Happyjump):

E o eroare de logică des întâlnită ce faci tu: aceea că dacă nu-s de acord cu o extremă, sunt de partea celeilalte.

Also, poate ar trebui să citești niște istorie. În speță, despre societățile din trecut, cum se făceau legămintele, ce rol avea iubirea în alegerea unui soț sau a unei soții, cine intervenea, care erau principalii factori motivatori pentru asemenea parteneriate. S-ar putea să ai o mică revelație care te va face să privești societatea de astăzi un pic altfel.

| Jardelin a răspuns:

Femeile carora le e frica sa aiba copii NU au credinta! Credinta ne da incredere si putere. Avem acolo sus in ceruri un Tata bogat care este capabil sa ne tina pe toti!

| Mădă0611 a răspuns:

Stii cata grija trebuie sa ai de un copil? Stii ca in caz ca pateste ceva o sa te invinovatesti si e posibil sa nu scapi de acea vina toata viata? Iar daca mai ai unul, doi, mnezo cu ei! Mie mi se pare o tampenie sa vrei copii doar asa, ca iti plac copiii, sau ca iti place sa faci sex http://stirileprotv.ro/......easca.html Daca doar cei capabili, d.p.d.v. psihic, ar avea, lumea ar fi un loc bun, dar uita-te cum e, e un loc bun?

| TortQuemado a răspuns (pentru Mădă0611):

Dacă ar avea doar ăia capabili să aibă, n-ar mai avea nimeni.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru TortQuemado):

Exagerezi aici

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Dacă ai ști putina psihologie, ai ști si ca un copil abandonat, pe care ai vrea sa îl înfiezi, deja este traumatizat psihic, deci sunt mari șanse sa dezvolte probleme psihice pe măsură ce creste. Iar dacă părinții lui au fost schizofrenici, sau cu alte probleme psihice, nu stiu ce om și-ar dori sa riște asa.
Mentalitatea cu "femeia trebuie sa facă copii și sa fie de casa" e învechită deja, generațiile s-au schimbat. Femeia nu e obligata sa aibă ca prioritate maternitatea... daca nu iti convine și nu poți înțelege asta, atunci cauta-ti o femeie demodata și casnica.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

"demodata și casnica" laughing. suna aiurea de haios

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Tu doar atât ai înțeles și văzut din tot ce am scris? Trist...

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Depinde perspectiva din care privesti.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Sunt totusi curios ce inseamna femeie "moderna" in ochii tai?