| Jurnaldedecembrie a întrebat:

Ce parere aveti despre casatorii? Dar despre locuirea cu socrii, la inceput? Credeti ca discutiile din casa afecteaza relatia tinerilor casatoriti? Credeti ca aceste discutii pot fi trecute cu vederea?

5 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Discutia cu socrii poate afecta relatia intre cuplu si e mai bine sa stea intr-un apartament inchiriat ca acum e criza sa cumperi casa.

| ZuZzA4eVeR a răspuns:

Despre casatorie, e simplu te casatoresti cu cineva pe care il vrei aproape mereu, cu cineva cu care vrei sa faci o familie si pe care sa il iubesti pe veci. Si sa stai cu socri nu e tocmai ca. Adica mai bine fara ei. Daca socri nu te suporta vor face tot felul de chesti sa va desparte. Deci mai bine singurihappy

| papucicu a răspuns:

Cat de buni ar fi socrii tot apar discutii, eu niciodata nu as sta cu ei pentru ca am vazut cu ochisorii mei cum discutiile aprar de la cele mai banale chestii- si astea pot duce lacerturi nasoale intre cei 2

| fabiola a răspuns:

Casatoria este o materializare a sentimentelor, dorintelor.Mediul conteaza, iar ca sa treci cu vederea, conteaza foarte mult de voi doi,de atitudinea lui fata de parerile celor din jur. Daca esti sprijinita de el iti vine usor sa treci cu vederea, daca nu,vei singura impotriva tuturor si oricata diplomatie pui in joc,intr-o zi cedezi. Daca, totusi,nu ai incotro si trebuie sa locuiesti cu ai lui, impuneti de la inceput reguli, pastrati-va intimitatea si cereti sfaturi si ajutor numai cand este neaparat nevoie.Asumati-va responsabilitatile si comunicati cat mai mult.Succes!

greece12
| greece12 a răspuns:

Casatoria este primul pas in a-ti intemeia o familie.Fericiti,cei doi,sunt,in sfarsit impreuna,nu-i mai poate desparti nimic! Asa gandesc toti proaspetii casatoriti.Daca au nenorocul sa locuiasca cu socrii, discutiile nu vor intarzia sa apara. Ceva sau cineva se va simti lezat de reactia sau vorba altcuiva si de aici,incep neintelegerile. Uite ce mi-a spus,lacrimi,cel care e mai mic incearca sa inghita, cel mai in varsta asteapta scuze, deja situatia se altereaza cu pasi mari.Fiecare cuplu are dreptul sa aiba dezordine in casa, sa manance o mancare arsa si sa faca sex oricand doreste.Nu e treaba nimanui, unde se duc, cand se intorc sau de ce au zis asa si nu altfel.Isi vor gasi ritmul lor, daca sunt lasati in pace.Motiv pentru care,eu am instaurat, la mine in casa, regimul de neamestec in treburile interne.Si,totul merge uns.
Fiecare cu casa lui, cu treburile lui si, mai raruts ca-i mai dragut!