| beauty a întrebat:

Ce parere aveti despre o mama care isi barfeste fiica?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

O parere foarte prosta despre ea! In loc sa te barfeasca ar putea avea o discutie serioasa cu tine intre patru ochi, si stii vorba,, rufele se spala in familie", asa ca ea ar face bine sa-ti spuna direct ce o doare!

11 răspunsuri:
| Bacemi a răspuns:

As intelege ca nu e prea apropiata de fiica ei. Daca o barfeste pe fiica ei inseamna ca fiica ei greseste. In loc sa spuna greselile altora si sa le evidentieze ar putea sa discute serios cu fiica ei. Ea, fiind mama trebuie sa isi ajute fiica. Daca o barfeste fiica isi pierde increderea in ea si va fi indepartata. Mama nu stie cum sa procedeze pentru a avea o relatie frumoasa cu fiica ei. Poate vrea, dar caracterul ei o impiedica. As spune ca trebuie sa inceteze daca vrea sa nu isi piarda fiica. Fiica trebuie sa ii arate ca nu face deloc bine.

Zbenguici
| Zbenguici a răspuns:

Ce imi plac raspunsurile astea stereotip. Legiuitoarea nu ma asteptam la asa ceva din partea ta! Aveam standarde mai inalte pentru tine. Ah, nu, mint, nu aveam.

O mama denaturata isi barfeste fiica; de fapt, nici aia nu o face cat o ignora complet. Dar avand in vedere ca tu ai calculator, internet si ca esti centrata pe relatia dintre tine si iubitul tau, poate ca ai uitat de mama ta. O mama insa care iti ofera ce ai nevoie, are dreptul sa te si critice. Cu siguranta nu esti rupta din soare, ai defectele tale si o mama care iubeste cu adevarat incearca sa te corecteze.

Nu cred insa ca mama ta sta la colturi si spune ca fiica ei este o panarama. Daca te deranjeaza ca mai spune ceva cate prietenele tale si tu te simti jignita, poate ca ar trebui sa te uiti in oglinda si sa vezi daca ar dreptate. Daca nu, de ce sa nu o confrunti in loc sa vii sa te plangi aici? Despre mama ta oricum nu voi avea o parere proasta pentru un singur motiv: te-a nascut, te-a ajutat sa te duci la o scoala, te-a hranit etc. De aici incolo, in loc sa o critici, incearca sa ajungi macar ca ea.

| Dizzydizz a răspuns:

E o mama nedemna de fiica ei si punct.

| powergirl a răspuns:

AIA NU E MAMA daca zice de rau pe fii ca sa dar mai sunt si de astea nu ai ce sa faci incearca sa vb cu ea sa o ijntrebi dc te barfeste sau il o barfeste depinde de cine e vorba aici si poate se potoleste

| User a răspuns:

Cum zice si @powergirl, aia nu e mamaoh go on

| misiik a răspuns:

Din punct de vedere moral nu e frumos dar in zilele noastre la ce te poti astepta.

| airlove a răspuns:

TREBUIE luate masuri...incearca sa vb cu ea /// am avut si eu un caz asemanator ( cu mama ). Ea spunea mamelor colegilor mele de clasa ( mama mea e buna prietena cu ele happy ) tot ceea ce eu ii spuneam anume ei, adica anume mamei! Am discutat cu ea si... Cred ca a inteles ~~~ Cind ma mai birfeste eu nu mai vb cu ea pina nu inceteaza~la mine merge metoda! Succes... sper ca mama ta o sa inteleaga ca nu ar vrea ca mama ei sa o fi birfit happy Pa-pa laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună.
Să înţeleg că tu eşti în cauză?
Lipsă de caracter din partea ei şi nu este nimic de învăţat!
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E o mama nedemna de fiica ei si punct.

| Onetwthree a răspuns:

Aia e o mama denaturata!

| sam1 a răspuns:

Daca e asa cum zici... nu stiu de ce inca ii mai zici '" MAMA'"
Eu chiar nu as putea sa rezist aceasta ''drama''. pa pa bafta