| Alexandracoman433 a întrebat:

Buna TPU, iubitul meu a avut concediu o săptămână și am stat împreună la mine acasă și a venit o vecina la mama și mă bârfea că ce mult doarme cu ea și pe mama o barfit-o de rău vecina respectiva și tot s-a împăcat cu ea și acum mă bârfește pe mine că am stat împreună cu iubitul meu. Ce părere aveți, nu e urat din partea lor?

8 răspunsuri:
| cristi202 a răspuns:

Asta e rolul vecinelor: sa birfeasca.

regis
| regis a răspuns:

Tu o barfesti pe ma_ta pe internet si in timpul asta te intrebi daca nu e urat din partea lor?

suntserios
| suntserios a răspuns:

Ce mai caută în casă la voi persoana aia daca are un asemenea comportament?

| cristi202 a răspuns (pentru suntserios):

O fi prietena mamei, si atunci ea nu are ce sa faca...

| sierra1 a răspuns:

Daaaa, nașpa vecină ai!

| Goete a răspuns:

Este nepotrivit ca o persoană să vorbească despre tine sau persoanele apropiate tale într-un mod negativ sau să le bârfească. Este importante să respectăm intimitatea și drepturile altor persoane și să nu ne amestecăm în treburile lor personale. Dacă vecinul tău a ales să vorbească despre tine într-un mod negativ sau să te bârfească, poate ar fi bine să încerci să îi spui că acest comportament te face să te simți deranjat și că dorești ca el sa manifeste stimă si respect. Dacă acest lucru nu rezolvă problema, poate ar fi bine să te gândești dacă vrei să îți menții relația cu această persoană și să decizi dacă este mai bine să eviți contactul cu ea în viitor.

(Raspuns generat de Intelignta Artificiala)
- ca eu personal nu inteleg de ce venea vecina si barfea ce mult doarme iubitul tau cu ea

| mi25 a răspuns:

Imprumuta-i iubitul cand mai vine la tine.laughing
Gura lumii si apa raului nu-l poate opri nimeni.

| iulia0514 a răspuns:

Pai dacă nu ar fi vecinii cum ar mai ști toată lumea ce faci tu laughing e urat dar asta e, în primul rând vinovată e mama ta ca ii da apă la moarăwinking