| Jurnaldedecembrie a întrebat:

Ce parere aveti despre relatiile la distanta? Credeti ca intr-o astfel de relatie gelozia se amplifica fara motive? Dar daca persoana iubita ar vrea sa iasa in oras, ati fi gelo asa/s fiind vorba de distanta?

8 răspunsuri:
| fabiola a răspuns:

Gelozia se amplifica daca intri in jocul ei.Pleaca la drum cu increderea si lasa timpul sa-ti contureze impresiile.Am mai spus pe aici :lasa-i persoanei iubite, libertate, asemeni unei zgarde atat de lungi incat aceasta sa nu simta ca o are!

| MenInShadow a răspuns:

Da gelozia este foarte mare din moment ce nu stii ce poate face persoana iubita. Este destul de greu daca nu ai un caracter relaxat. eu nu imi fac griji pentru nimic in legatura cu prietena mea. Daca ma inseala e treaba ei. Daca o prin s-a dat draq si ea si el.

| nikol a răspuns:

Si sora mea are o relatie la distanta si iubitul ei e mereu gelos daca aude ca a iesit cu niste colegi de clasa sau baieti, in plus mereu se cearta.si s-au despartit dar dupa un an iar s-au impacat ca el e plecat din tara.dar tot nu merge relatia. deci cel mai bine sa nu iti faci relatie la distanta ca nu stii ce face el sau ea.ca stii cum se zice baiatul fara femeii nu rezista si sar pute sa isi insele partenerul/a

Răspuns utilizator avertizat
| cryng a răspuns:

Iubitul meu este plecat de 10 luni si ne vedem 1 pe luna. poate chiar si 1 data la 2 luni.trebuie sa recunosc ca e greu dar daca vrei sa continui si te iubesti si vrei sa ai o rel serioasa, trebuie sa scapi de orice fel de indoieli...o relatie la distanta rezista doar pe baza increderii si crede-ma uneori iti intareste sentimentele;-)

| inutzza21 a răspuns:

Stii vorba aia Ochii care nu se vad, se uita? Bineinteles ca gelozia se amplifica, chiar daca aveti incredere unul in celalalt, atata timp cat contactul fizic intre voi nu e, adica nu va vedeti, nu va sarutati, nu va imbratisati.Eu nu cred ca gelozia o sa va desparta, ci distanta. Nu cred in relatii la distanta, nu prea exista.

| Alexxxxxxx a răspuns:

Da normal. da faza e ca nu ai cum sa stii cand iese el in oras [daca e relatie de la distantawinking] fundabatting eyelashes?

| flori_5904 a răspuns:

Relatiile la distanta sunt foarte greu de intretinut dar sunt si frumoase pentru ca dk nu te vezi o perioada dorintele sunt din ce in ce mai mari. daca va iubiti si aveti incredere unu in celalat nu vad de ce sa nu mearga, iar gelozia lasati-o deoparte ca nu are ce cauta in viata voastra.