| alexutsuuu a întrebat:

Ce pot face ca parintii mei sa aiba incredere in mine?

12 răspunsuri:
| fabiola a răspuns:

Sa fii sincera cu ei!

| ATHOS a răspuns:

E asa de simpu! Sa demonstrezi ca meriti increderea lor!

| shtephie a răspuns:

Increderea se castiga in timpwinking
Fii sincera cu ei mereu, asculta-i, spune-ti punctul de vedere in anumite cazuri!
Relatia dintre copil-parinti trebuie sa se bazeze pe respect, sinceritate si incredere!
Mult succes :*

| Ana-Maria94 a răspuns:

Nu trebuie sa faci prea multe, doar aratele ca pot avea incredere in tine in orice situatiehappynoroc

| GyeBaek a răspuns:

Sa le spui adevarul, normal numai adevarurile care le vrei tu.

| dya26 a răspuns:

Trebuie sa le demonstrezi parintilor tai ca pot avea incredere in tine si ca nu o sa ii mai dejamagesti Bafta:*

| DeDii a răspuns:

Vorbeste cu parintii si impartaseste cu ei visele si aspiratiile tale. Poti sa le spui si ca vrei sa te duci la un concert, dar de asemenea nu uita sa le spui si ce planuri serioase de viitor ai. Asta o sa le arate ca esti o persoana responsabila, preocupata de succes.

Chiar daca nu prea iti convine, trebuie sa iti ajuti parintii la treburile casnice. Fa curat, fa micul dejun si alte treburi care nu iti vor lua mult timp, iar ai tai vor aprecia ajutorul cu siguranta.

Daca vrei ca parintii tai sa aiba incredere in tine si sa te trateze ca un adult, nu neglija studiul si educatia. Este important sa ai note bune la scoala ca sa le arati ca esti pregatit sa iti asumi responsabilitati.

Evita sa folosesti in mod abuziv vorbele copilaresti daca vrei sa fii tratat ca un adult. Daca vei folosi aceste cuvinte in mod frecvent, parintii vor crede ca inca esti un copil.

Incearca sa nu ii superi si sa asculti ce iti spun. Daca iti interzic sa faci ceva, de obicei au un motiv intemeiat si fac asta spre binele tau. Daca esti rebel, nu vei rezolva prea multe, ci, din contra, ii vei face sa creada ca nu pot sa se bazeze pe tine.

Fii atent si acorda-le ajutor atunci cand au nevoie. Nu astepta ca mereu sa se roage de tine sa ii ajuti cu ceva. Ai grija de fratele tau mai mic daca este nevoie sau fa tu cumparaturile daca stii ca ai tai sunt foarte ocupati.

Fii tu insuti. Nu e cazul sa iti dai mai multa importanta decat e cazul, nu folosi cuvinte sofisticate si imbraca-te potrivit pentru varsta ta. Parintii tai vor vedea aceste lucruri cu ochi buni.
fundita?batting eyelashes

| cartman a răspuns:

Lol, esti fata. eu ca baiat care mai vin troscait acasa...

| ◕matza◕ a răspuns:

Sa discuti mai mult cu ei!

Răspuns utilizator avertizat
| angipissi a răspuns:

Fa ceva iesit din comun ca sa castigi increderea lor fundita plz

Răspuns utilizator avertizat