| buttercup_9646 a întrebat:

Ce sa cred despre el?

O sa va povestesc putin problema mea, sper sa nu va plictisesc.
De ceva timp am cunoscut un baiat care a inceput sa mai iese cu gasca mea de prieteni, la inceput nu prea vorbeam noi dar a inceput sa imi placa de el. Parea foarte dezintersat de mine dar intr-o zi cand am coincis sa ramanem singuri, inainte sa plece, mi-a cerut idul de mess. Nu mi-a venit sa cred. Bun, dupa aceea nu a mai iesit cu noi pentru. ca a inceput sa lucreze dar am vb. me mess aproape in fiecare zi cate un pic. Ne intelegeam destul de bine si parea ca ii place de mine desi cateodata imi parea iarasi dezinteresat.
Sambata seara cand deja trecusera 2 saptamana. fara sa il vad l-am invitat sa iesim cu prietenii. Pot sa zic ca iesirea a fost ok, cred ca s-a simtit bine cu noi. Faza e ca nici cum nu puteam sa il privesc, imi era tare rusine, mai mult ii priveam pe ceilati 2 baieti cu care eram. Nici el nu se prea uita la mine dar l-am surprins privindu-ma un moment dar si-a schimbat privirea in alta parte. Deci iesirea a fost bine.
Dupa ce am ajuns acasa s-a conectat si asteptam ca el sa intre pe mine. Am asteptat 5 min si am intrat eu pana la urma. Mi s-a parut cam sec sa zic asa desi era destul de tarziu pentru. conversatii.
Ziua urmatoare am zis gata e randu lui sa intre pe mine eu nu mai insisit; dar n-a facut'o.
Nu stiu ce sa cred despre asta.Acum ca m-a vazut si-a dat seama ca de fapt nu ma place sau vrea sa faca pe dezinteresatul sau sunt eu prea disperata!
Imi place foarte mult de el si as vrea sa fim iubiti. Voi ce credeti? Ce sfaturi imi dati? Astept sa inceapa sa vb el cu mine sau mai insist eu?
(Avem amandoi 20 de ani).
Multumesc!

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fii o buttercup si zii ca iti placea de el, pana in momentul in care a inceput sa nu te mai bage in seama! iar cand v-a intra pe tine nu te imprieteni prea tare cu el pentru ca ve-ti ajunge doar buni prieteni!

5 răspunsuri:
Abh
| Abh a răspuns:

Cred că te comporţi ca orice altă fufă de doi bani, jocuri psihologice, după care tot tu te plângi că lucrurile nu ies aşa cum ai fi vrut.
Să-ţi dau vreo două sfaturi. Şi oricine mă contrazice e un cretin.
Fă ce simţi. De ce aştepţi 5 minute înainte să intri pe mess? Crezi că te face mai atrăgătoare asta? Nici măcar n-ai o relaţie, dar te aştepţi deja să sufere, sau ce? Dacă vrei să vorbeşti cu el, fă-o.
Doi. De ce îl ignori când vă întâlniţi? crezi că are puteri paranormale şi-o să-i zică o voce mică din capul lui că ţie îţi place de el?

Când intri pe mess şi vrei să atragi atenţia, nu intri cu "Salut" după care aştepţi să vezi ce zice celălalt. E cea mai tâmpită fază, nu ştiu ce-i în capul vostru, când intri pe cineva pe mess se presupune că ai ceva zis, altfel mă faci să îmi pierd timpul şi laşi impresia că eşti plictisitoare. Asta, combinat cu faptul că nu-l bagi în seamă nici când vă întâlniţi faţă în faţă = FAIL
Dacă vrei ceva de la el, preia iniţiativa, fă conversaţie interesantă, atrage-i atenţia, nu aştepta să pice para din pom. Parcă femeile ar trebui să fie mai emancipate în ziua de azi, nu sclave ca pe vremuri.

Abh
| Abh a răspuns:

Atunci se pare ca te cunosc mai bine decat te cunosti tu pe tine.

| psihox a răspuns:

Aveti munca cu salarii? Poate ar vrea sa continue relatia, sa se casatoreasca cu tine. Sau casatorie la pensionarea voastra?

| Alexăndruţaa a răspuns:

Bun.Nu sunt in aceeasi situatie dar stiu cum e. Mie inca de pe clasa I mi-a placut de un baiat.(pe nume Paul:X)Si acum in clasa a 8-a mai imi place.Eu am luat hotararea sa-i zic ca-mi place de el si acum suntem impreuna

| buttercup_9646 explică:

Abh. Mersi ca te-ai deranjat sa citesti si sa-mi raspunzi, dar din cate vad cred ca nu prea ai inteles unele chestii.
Nu stau sa-ti clarific lucrurile doar unul: Nu sunt fufa si sunt sigura de asta.