| Georgiana_Kristina_1991 a întrebat:

Ce sa fac ca sa nu mai fiu parasita de iubit

7 răspunsuri:
| ioanaioana a răspuns:

Nu fi cicalitoare,da-i libertate dar nu prea multa, arata-te interesata de ce spune el, cand vorbesti cu el sa te uiti la el in ochi, razi la glumele lui, nu dezvalui toata personalitatea ta ci lasa si o "umbra" de mister si cel mai important: Fii o fata de treaba

| Anonima264 a răspuns:

Buna!
Nimic! Daca te paraseste inseamna ca nu mai simte nimic pentru tine! Nu poate iubi fortat doar fiindca vrei tu asta!
Lasa-l in pace si cautati pe altcineva!
O zi buna!

| Euletitia a răspuns:

Buna! Fii draguta si dulce cu el, arata-i ca-l iubesti si ca iti pasa de el, fii alaturi de el cand are nevoie de tine, consoleaza-l si fa-l sa rada cand e trist, incurajeaza-l cand are un examen sau in fine o proba peste care trebuie sa treaca, bucura-te sincer pentru realizarile si implinirile lui etc. Nu fi excesiv de geloasa, nu-i fa reprosuri din orice,. nu-l suna de zece ori pe zi si nu-l cicali, dar nu trece nici in cealalta extrema in care sa nu-l cauti prima niciodata si sa nu vb cu zilele, sa-l ignori si sa fii complet indiferenta cu el. Iti doresc sa fii fericita, sa oferi si sa primesti iubire!

| LovehopeTrust a răspuns:

Paraseste-l tu prima pe el inainte si sa vezi ca dupa aia vine singur la tinewinking

| danyelo2000 a răspuns:

Jignestel si vorbeste pe la spate doar ca are un dezavantaj baietii si fetele spun ca esti barfitoare FUNDA?

| Noris14 a răspuns:

LoL ce e cu intrebarea asta?laughing

| Alexandra509 a răspuns:

1)Nui acorda multa atentie, ignora-l.
2)Nul suna mereu, asteapta el sa faca primul pas sa sune
3)Nu fi geloasa daca se vede cu prietenii sai, iesi si tu cu el
Succes