| shadow23 a întrebat:

O prietena de-a mea tocmai a fost parasita de iubitul ei pe motivul "ca nu se mai simte atras". Asta inseamna ca n-a iubit-o? si a fost doar atractie? funda.

Răspuns Câştigător
| LoveUbutUdontCare a răspuns:

Cat a durat relatia? daca a fost mai putin de o luna, eu zic ca nu a fost iubire. Conteaza si varsta lor. Atractie probabil a fost... iubire, nu e sigur. Motivul e stupid. Tind sa cred ca si-a gasit alta, sau pur si simplu ii era mai bine fara ea.

13 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Intr-o relatie, dragostea nu apare din prima zi. Relatiile se bazeaza cam in primele 6-8-12-16 luni fie pe prietenie, fie pe atractie. Fiecare dintre acestea se poate sau nu tranforma in dragoste. Daca se transforma, relatia depaseste aceasta durata. Daca nu, relatia se termina.

| Razvan a răspuns:

Asta inseamna ca probabil si-a gasit pe alta si nu a stiut ce sa minta si i-a servit la rece scuza asta, intr-un fel acuzand-o pe ea pentru ca nu a putut intretine focul relatiei

| TeoPT a răspuns:

E asa greu sa iti dai seama? Normal ca nu a fost dragoste. O despartire intre doua persoane care s-au iubit niciodata nu se savarseste pe motiv ca "m-am plictisit de tine" sau "nu mai sunt atras de tine". Sa isi aleaga mai cu grija partenerii.

| coryyyyyyyyyyy a răspuns:

Iubirea adevarata tine toata viata. deci in cazul lui, nu a fost iubire ci doar atractie fizica pe momentwinking

| thereforyou a răspuns:

Da, inseamna ca nu a iubit-o. sau mai rau, ca a gasit pe altcineva. De asta e nasol in ziua de azi sa ai incredere in cineva, oricand te poate lasa cu ochii in balta, trebuie sa fiti foarte precaute.

| MititiCa a răspuns:

Eu zic ca a fost doar o atractie fizicabig grin. Oricum, e bine ca i-a spus prietenei tale ca nu il mai atrage nimic la ea, decat sa o insele sau cine stiebig grin. parerea meathinking

| ancutsa410 a răspuns:

Da.

| nobilul a răspuns:

Daca era iubire o iubea si acum

| Pisicu?a a răspuns:

Mda asa mi s-a intamplat si mie pe motivu ca a gst pe alta da pan la urma am uitat de magaru ala, da cred ca a fost doar atractie

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Las cai trece tarfei ca doar nu e singura curva de pe planeta

| loving3112 a răspuns:

Cu siguranta nu a iubit-o

| mirela_8888 a răspuns:

Cand iubesti cu adevarat iti trebuie foarte mult timp sa uiti acea persoana, inseamna ca nu a fost iubire...

| expandator a răspuns:

Pai ce l atragea pana atunci nu inteleg, mai explicit. poate nu i oferea ce si dorea el eu stiu, oricum nu a iubit o, dar ce la atras atunci fundul si a scazut sau a crescut sanii ca sau lasat, era nefumatoare si a inceput, nu bea si a inceput sa bea ce la si ce nul mai atrage trebuie aflat sau interogat de ea cerut explicatii.