| daniela_5129 a întrebat:

Ce sa fac? ma cert in continuu cu mama... e insuportabila nu-mi permite sa ies afara.intr-o zi am facut curat tot ce era nevoie mi-a permis numai din motiv ca trebuia sa plec pina la o prietena de-a mamei sa-i dau ceva mi-a spus pe o ora intr-o ora am ajuns de abia acolo si amm intirziat mi-a facut un scandal si plus la toate nu-mi mai permite sa ies afara(( ce sa fac incep s-o urasc

Răspuns Câştigător
| Mădu_1945 a răspuns:

Stai calma ca te inteleg de minune.Si eu chiar ieri m-am certat cu a mea, pe motiv ca no respectoh go on.Acuma tot ea se da mare si tare ca nu stiu ce si nu vorbeste cu mine.Eu una is cam satula sa tot plang si astea, deci tac si-o las in pacea Domnuluioh go on.
Acum revenind la problema tabatting eyelashes.Poi totusi cati ani ai? Daca ai de la 13-14 ani in sus incearca sa ii explici ca altele la varstele astea au si copii si umbla numa cu droguri si din asteachatterbox. Spune-i intr-o zi sa te lase o ora(fi si tu punctuala), apoi 2 ore si tot asahappy. Incearca!
Multa bafta!love struck In caz ca vrei sa mai vorbim imi trimiti un mesaj pe privat.Zi faina!love struck

6 răspunsuri:
| EmaS a răspuns:

Nu ai voie sa iti urasti mama.Ea doreste sa te protejeze.Tu vezi cate se intampla in ziua de azi.Incearca sa ai o discutie cu ea, sa iti acorde putin mai multa libertate, deoarece ai mai crescut si tu.

SoftCristi
| SoftCristi a răspuns:

Ea si ea na... mama de fata cu griji, de astea! Seara dupa o anumita ora mi se pare normal sa nu te lase, dar pentru in rest, ai sa vezi ca se va rezolva. Zi-i sa aiba incredere in tine, iar tu ai grija sa nu i-o tradezi!
Spor!

| Cathuzik a răspuns:

Ce varsta ai?

| miradoniz a răspuns:

hee hee) E normal sa fii excedata uneori-probabil ca și ea este,altfel nu v-ați certa.Îmi amintesc,pe când aveam eu probleme de genul asta,ca problema principala consta în faptul ca înțelegeam cauzele certurilor,înțelegeam adică care îi erau motivele pentru a se supăra; dar consideram ca problemele mele îmi ajungeau-și ca pe ale ei,trebuia sa și le rezolve singura. Într-adevăr,se spune"sa îți cinstești părinții"adică neîncercând sa profiți de familiaritate, pentru a îi cunoaște prea bine, și a îi rușina în fața ta.Deci,mai bine,îi respecți intimitatea și o lași sa își traiască nervii fără sa o judeci, într-un fel sau altul, aș zice.Acceptă ceea ce se întâmplă,ca făcând parte din viață,părerea mea.Și amintește-ți ca "temperanța are forță dominanta peste dorințe". Luptă cu tine, pentru ca tu sa rămâi calma, atunci când ea nu este.NU ca sa îi dai peste nas ca ești mai matura-întradevăr nu ai tu grijile ei.Dar "ca să îți fie ție bine" mai târziu, cum ne sfătuiește Biblia.Domnul sa fie cu tine!hee hee

| ICanSeeAll a răspuns:

Nu te certa cu ea. Arata-i ca poate avea incredere in tine si ca te-ai maturizat.

| daniela_5129 explică:

Ahamm incearca sa-i explici ei ca vreau libertate...m-am saturat de toate chestiele astea nu se poate una nu se poate alta...gata nu mai am de gind sa-i intru in voie