| anonim_4396 a întrebat:

Ce se poate face pentru a combate raul provocat de spargerea unei oglinzi?

Răspuns Câştigător
| TipulVerde a răspuns:

Ai incercat sa gandesti pana la incredibila ta varsta (fizica sau spirituala) care o banuiesc a fi redusa caci iata ce iti poate debita mintea: cum scap de chestiile imaginare care ma vor urmari timp de 7 ani pentru ca am spart un obiect neimportant, neinsufletit si fara valoare?

9 răspunsuri:
eileen
| eileen a răspuns:

hee hee sa treaca o pisica neagra prin fata ta insotit de un cosar, tu sa treci pe sub o scara, samd. Astea sunt superstitii, nu exista rau real... eventual, daca te-ai taiat, te cureti bine, te dezinfectezi si te bandjezi. Altfel... maturi cioburile si life goes on!

.Mr.Mike.
| .Mr.Mike. a răspuns:

Ce rau?!?! Astea sunt superstitii babesti...nu mai credeti in tampenii! Raul si binele ni-l facem singuri sau ne este facut de ceilalti... daca e sa fie...asta e.

| georgesur a răspuns:

Poti cumpara una noua!winking

| elutzza_5346 a răspuns:

Daca ai spart o oglinda se zice ca nu te vei marita in 7 ani sau k ai ghinion 7 ani.acum nu stiu sigur. dar una dintre cele 2 e sigura.si nu ai cum sa scapi de astea...

| otypa a răspuns:

Si eu am auzit ca daca spargi o oglinda posibil sa nu ai noroc 6ani. dar nu cred in asa ceva.pentru a combate raul ar trebui sa nu te mai gandesti acolo.bafta

| csintalan a răspuns:

....mai sparge una, sa fiie sigur, sigur ce se va intampla...

| sdafdfkdafkladjakl a răspuns:

Nu ai ce face, imi pare rau. NU poti scapa de ghinion. va trebui sa te muti din localitate, sa stai pe drumuri 3 ani si apoi sa te intorci acasa

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Lol.nu exista asa ceva... daca nu crezi nu ti se intampla nimic. dar daca crezi poti transmite o energie ce va face in asa fel incat sati mearga rau( plz incadreaza raspunsul meu la cele folositoare)

| 123456789_5071 a răspuns:

Stringi ciob cu ciob le pui sub un jet de apa si apoi le ingropi undeva cit mai departe de casa si cica scapi de cei 7 ani de ghinion.