| anonim_4396 a întrebat:

Ce va face sa aveti incredere intr-un om? Dar sa va pierdeti increderea in acel om?

22 răspunsuri:
| fabiola a răspuns:

Corectitudinea lui, seriozitatea lui, sinceritatea lui. Daca suma lor reprezinta un procent de 90%, atunci increderea acordata este de 80%. Incredere 100% nu am nici macar in mine!

| Razvan a răspuns:

Nu prea e bine sa pui baza in oamenii.Mai bine iti rezolvi singur problemele decat sa apelezi la altii.Si nu am cum sa pierd increderea intr-un om daca nu i-o acord

nony
| nony a răspuns:

Cele douá fete pe care le are.Toti le avem, dar unii o ascund pe a doua foarte bine.

| Linda a răspuns:

Eu am incredere in oameni, in sensul ca ii vizualizez in potentialitatea lor, ce ar putea deveni intr-un scenariu optimist. Chiar daca au fost oameni care mi-au facut rau, am continuat sa le arat bunatate, in ideea, haide, poti mai mult de atat. Eu cred ca de multe ori oamenii mint pentru ca le lipseste curajul, vor sa obtina prea usor un anumit lucru. Nu pot sa ma supar pe cineva ca ii lipseste curajul, domle, atata are. Ma rog Domnului, incerc sa traiesc ca om curajos, in rest nu-mi leg fericirea de comportamentul oamenilor din jur.

| Cryssy a răspuns:

Daca imi dovedeste faptul ca pot avea incredere in el si ca ma pot baza pe faptul ca nu ma va trada niciodata, atunci da, am incredere in acel om. Dar daca vad ca ma inseala, ca minte, ca se preface a-mi fi prieten atunci imi dau seama ca nu merita sa am incredere. Eu am incredere doar in foarte putine persoane ca chiar merita increderea mea, in rest...nu cred ca pot avea incredere deplina in altcineva. Este foarte greu sa imi castige increderea cineva.

| xibalba a răspuns:

Timpul ma face sa am incredere intr-un om. Faptele lui, cum actioneaza, cum se comporta fata de mine. O secunda ma poate face sa imi pierd increderea in acel om, daca eu consider ca nu mai e demn de increderea pe care i`o acord.

| Mefisto23 a răspuns:

Am incredere intr-un om devotat, dar daca m-a mintit - adio!

| angella1972 a răspuns:

Eu am o problema, si anume judec oamenii la prima vedere.desi incerc sa depasesc acest complex, mi-am luat practic niste repere legate de modul de comunicare, de felul in care te priveste sau nu in ochi cand vorbeste cu tine, de tinuta, de zambet, si in general nu ma insel. cel mai mult ma deranjeaza faptul ca fiecare se conduce dupa cum e mai bine pentru el, fara sa se gandeasca la cei din jur, si deci si la mine.asta ma face sa-mi pierd increderea. e un soi de dezamagire, peste care trec greu.

| MM a răspuns:

Am incredere in persoanele care-mi inspira siguranta, loialitate, sinceritate, iubire, devotament. Dar tradarea (de orice fel) si miciuna strica tot.
" Increderea nu se pierde decat o data " N. Iorga

| Supradoza.De.Vise.Interzise a răspuns:

Eu le dau la toti o sansa.
Dar la prima abatere, la prima minciuna ...nu mai are increderea mea.

| Supradoza.De.Vise.Interzise a răspuns:

Uite asta e horoscopul meu de azi
Esti foarte drastic, atunci cand vine vorba de nedreptate si faci tot posibilul sa restabilesti echilibrul legal
si corect al problemei in care esti implicat. Daca cineva a gresit fata de tine, ii vei cere socoteala cu duritate, pentru ca nimic nu il deranjeaza mai mult pe un Sagetator ca incalcarea legii. Tu vei urma caile corecte si vei avea ultimul cuvant, iar cei vinovati vor plati. Vei ierta, pentru ca esti suflet mare, dar nu vei trece cu vederea minciuna.
Mare dreptate are! Ma descrie perfect.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pai, ca sa am incredere intr'un om, acesta trebuie sa stie ce este sinceritatea, respectul, seriozitatea, si sa tina cont ca aceste lucruri trebuie respectate, si sa le respecte. Indiferent ca persoana respectiva respecta sau nu aceste cerinte, tot nu am incredere deplina in el. Ca sa fiu sincera, nici in mine nu am mare incredere.
Pai, ce m'ar face sa imi pierd increderea intr'o persoana, ar fi ca acel om sa fie mincinos, tradator ( adica ce ii spun lui, el sa spuna la toata lumea ), egoist...

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Buna big grin

In ziua de azi dupa parerea mea nu mai poti avea ncredere in nimeni, pentru ca sunt atatia prieteni pe care ii crezi cei mai buni si te tradeaza. Nu poti stii niciodata cum gandeste o persoana, niciodata nu i poti sti ideile, pana la nevoie nu poti sti daca te va ajuta cu adevarat. Multi au incredere si tot mai des aud unj text vag "nu mai am incredere in nimeni". In ziua de aziu nu poti avea incredere nici in propria familie, rezultatul fiind atatia batrani lasati pe drumuri dupa ce au semnat o hartie.
In principiu cred ca singurul prieten adevarat, si singura persoana in care trebuie sa ai incredere esti tu insuti happy

mult succes in continuare

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

La felul cum gandim escrocii vor avea de castigat de pe urma noastrarolling on the floor yupii "romania. the land of choice" laughing
Prima intrebare pas, la intrebarea 2 mai are rost sa raspund? Mi-am pierdut increderea in oameni si aici la acesta fraza ar trebui sa ma dau cu capu de pereti sau sa pun un sad face.Nu exista incredere in oameni ci doar un defect de care cei mai destepti stiu sa profite.devil

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu am avut niciodata incredere 100% intr-un om.si nici nu cred ca voi avea. dar nici nu a fost vreodata o problema asta. dar am in mine.sunt un om de incredere pentru ceilalti in masura in care cred ca o merita.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Am incredere in oamenii asemanatori mie. Pierd increderea accidental. Contextul emotional si social poate sa determine o schimbare a atitudinii tale fata de cineva.
In concluzie, Doamne, numai tu esti de vina. Fa ceva sa fie bine!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

@furni - sper ca nu mi te adresai mie!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Dumnezeu e unul. Adica tu.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Increderea se cistiga greu si se pierde cit ai clipi.

| g_7133 a răspuns:

Increderea se castiga foarte greu si se poate pierde cat ai clipi, chiar si printr-un cuvant spus prost. Doar timpul ne poate spune daca putem sa avem incredere intr-un om.

| Skadred a răspuns:

Eu am incredere intr-un om doar daca consider ca e sincer, iar miciuna ma va face sa imi pierd increderea in acel omwinking

| delyush a răspuns:

In general.
nu pot sa am incredere in nimeni.
si spun "Eu nu am incredere in nimeni!"
dar de fapt.in inima mea tot se naste o incredere.
ce ma face sa am incredere?
hmm.intr-adevar siceritatea.sinceritatea care i se citeste in ochii si in glashee hee
sa`mi pierd increderea.nu stiu.in cele mai posibile cazuri.sa aflu` k a spus ceva nedrept despre mine.sau sa minta.sau diferite posibilitatii cu care m`ar dobori.si mi-as pierde increderea in aceea persoana.