| SfarsitDeDrum a întrebat:

Ceao! Am o problema. Se aproprie zilele de nastere a parintilor si nu am nici o idee ce sa le cumpar.Va rog fain frumos sa imi dati si mie niste ideei. Ms mult!

4 răspunsuri:
| EduardGa a răspuns:

Ok, deci mi-ai trezit niste amintiri foarte faaine. Ghici ce surpriza le-am facut alor mei? Nu era ziua lor de nastere, insa era aniversarea a 15 ani de casatorie. O zi la fel de importanta precum o zi de nastere, asa-i? Vroaim sa fie ceva special, nu ceva comun, poate mai putin obisnuit, care sa se incadreze si in bugetul meu, ei erau 2, fiecare cu pretentiile si preferintele lui, deci a fost foarte greu. Pana mi-a venit geniala idee de a le face surpriza un sejur de cateva zile. Am oscilat intre mare si munte. Cum nu era vreme tocmai de mare, in luna aprilie, le-am facut cadou un sejur de 4 zile la Brasov. Bineinteles, parintii mei au mai fost acolo, insa nu trimisi de mine. Am "calatorit" destul de mult pana am gasit o agentie de turism, care sa imi convina, insa in cele din urma am gasit-o si a fost perfect. Sejurul lor a constat in vizitarea unor statiuni montane precum Poiana Brasov, Sinaia, Busteni, evident orasul Brasov, si tot ce implica aceste minunate locuri. Au stat cazati la o pensiune foarte frumoasa din Brasov. Pretul cazarii a fost de 90 de lei/ noapte/ camera dubla. Deci pe 3 nopti de cazare, a fost 270 de lei + transportul de 250 de lei pentru amandoi, cheltuiala a ajuns la vreo 520-550 de lei. Insa a meritat. Si acum stiu, cadou mai frumos ca acesta nu puteam sa le fac.
gandeste-te! iar daca nu ai destui bani, vorbeste cu rude de-ale tale sa iti mai dea, sa le faceti o surpriza impreuna, decat sa cumparati fiecare nenumarate alte cadouri. Mult succes!

| SfarsitDeDrum explică:

Problema este ca eu nu am rude in Romania ci doar in alte tari, noi am venit in Romania acum 12 ani si plecam doar in vacante la rude, asa ca nu pot cere ajutorul rudelor si daca tot veni vorba de petreceri sper sa nu fie si anul asta plecati de ziua lor.laughing

| frumushyk2010 a răspuns:

Aaaa?happy nu stiu sincer poti strangi niste banuti.sa le intrebi ce vor sau sa le cumperi un set de cani.nu stiu ii intrebi ce vor

| alex112233 a răspuns:

Voreste cu bunicii si propunele sa dea o petrecere de ziua parintilor tai si cand e
u sa fii acolo si cand vn si ei sa dai drumu la muzica
la petrecere
si sa le zici
,, Surpiraza, la multi ani mama si tata!''