| hiimere a întrebat:

Chear dacă un prieten\a care ți la el/a te bârfește tu trebuie să îl bârfești?

7 răspunsuri:
| anonimg a răspuns:

Daca tii la el se va vedea asta cand nu-l vei barfi.

Răspuns utilizator avertizat
| rousz a răspuns:

De ce ai face asta? doar ca pentru ca el/ea o face? nee nu trebuie sa reactionezi asa

| DenisaKarolina a răspuns:

Nu, gura lumii nu o astupa nici pamantul.Tu ai cei 7 ani de acasa chiar daca nu si persoana respectiva.Eu ti-as spune ca ar fi bine sa te distantezi de ea daca te barfeste nu e un prieten adevarat.

| IMPLICAT a răspuns:

Nu barfi. Ce nu`ti place ca lumea sa vorbeasca despre tine? E frumos.

| Anonim132001 a răspuns:

Bineînțeles ca nu trebuie sa il barfesti chiar daca el te-a barfit.Ar trebui mai bine sa vorbesti cu el/ea si sa ii spui ce te deranjeaza, daca este cu adevarat un prieten/a bun/a sigur te va intelege si nu te-ar mai bârfi.Totusi o perioada ar trebui sa nu ii mai spui orice sa vezi daca chiar ai putea avea incredere in el/ea!

| Anomis2495 a răspuns:

Nu, nu trebuie sa te razbuni si sa il barfesti la randul tau. Ii poti spune ca te deranjeaza acest lucru.