| blairelovesmusic a întrebat:

Cine este mai important pentru un barbat? Sotia sau copilul/copiii?

Răspuns Câştigător
| wildthing a răspuns:

Depinde de situatie, depinde cum e relatia cu nevasta, depinde cat de mult o iubesti, depinde cat de mult simti ca te iubeste. Iau un exemplu la intamplare: vedem prin unele filme cazuri de femei care aveau complicatii cand trebuia sa nasca, iar doctorul avea de ales, sa salveze copilul sau sa salveze femeia...si il intreba pe sot ce prefera. Ei bine, eu ca sot as fi ales categoric sa traiasca nevasta, fara sa clipesc.

11 răspunsuri:
| Freya1 a răspuns:

Ambi.Cel puțin așa consider eu ca e bine si corect.
Indiferent ca esti femeie sau bărbat nu trebuie niciodată să îți neglijezi familia (nici femeia/bărbatul, nici copilul).

| NLS a răspuns:

Și-, și-.

| Zuzu1991 a răspuns:

Daca pui nevasta inaintea copiilor nu doar divorteaza dar te mai si blesteama... DE MOARTE!

| FilosofulDepresiv2022 a răspuns:

Toata familia conteaza!

| chuckmanson a răspuns:

Dacă nu vrei sa îți pui copiii pe primul loc, nu te mai face părinte!

| geoconda a răspuns:

Ambele. Nu exista!

| Olsen a răspuns:

Ambii. Și copiii și soția, astea sunt bazele întemeierii unei familii, inchegarii ei.

| Alexnix1 a răspuns:

Și sotia si copiii.

| Ana2920 a răspuns:

Pai normal că copii. Cum s-a spus mai jos, daca nu-ti pui copii pe primul loc, nu te mai fă parinte.

| MetisuI a răspuns:

Sexul normal

| Alexxx112 a răspuns:

Ambii pe primul loc, nu excista diferenta...