| madutZZa20 a întrebat:

Cine stie cateva mesaje de dezamagire? :X cele mai frum prim fundita:X

Răspuns Câştigător
| PufuleţiCuCaramel a răspuns:

Tiam daruit o batere de suflet, tziam potolit setea iubirii cu un sarut dulce, tziam dat totul! iar acum pleci si ma lasi singura in pustiu! ADIO...ma simt bine! pleaca in savana poate iti gasesti acolo vreo GIRAFA de tipul tau! sau mai bine pleaca la tara la bunica are un magarus fara pereke! ADIO...

De ciuda spatele-mi intorci
Cind trec pe linga tine
Vrei sa ma faci sa inteleg
Ca te razbuni pe mine
N-am sa alerg de urma ta
Voi tine fruntea-n sus
Ori cit de mult as vrea
Trecutul ce sa scurs
Am inteles ca nu poti fi
Mai mult decit am fost
La ce sa te mai astept cu drag
Nu! Nu mai are rost
Te rog sa pleci din calea mea
Asa va fi mai bine
In urma nu ma voi uita
Nu vreau sa stiu de tine
Nu vreau sa stiu ca te-am iubit
Cu aceasta patimire
Iubirea noastra raminind
Osimpla amintire!

Am fost impreuna
La bine si la rau,
Am crezut in tine
Si-mi pare foarte rau.

Ash vrea sa stiu acum
De ti-a pasat vreodata
De tot ce s-a intimplat,
Si ce se mai intimpla?

Nu te mai iubesc si acum
Cum te-am iubit kyndva
Dar tot nu pot sa cred
Ca ai pe-altcineva.

Am crezut ca daca te voi ierta te vei schimba..., dar ai ramas asa cum ai fost.Am iubit pe acel care m-a tradat..., si peste un timp mi-am dat seama ca iubesc pe un nimeni.Nu-mi pasa ce vei crede de acum inainte despre mine.Imi pare rau ca ti-am iubit.ADIO

Departe sunt de tine
Ca cerul de pamant
Dar aceasta despartire
Nu ma face sa te uit

Grea este iubire,
Grea e fericirea,
Dar mai grea ca toate :
Este despartirea.

Trista-i ziua fara soare
Noaptea fara cer senin
Dar mai trista mi se pare
Ziua cand ne despartim.

Stiu ca nu vei fi deacum cu mine
Stiu ca gindu-mi este pustiit
Dar oricum imi este bine
Stiind ca tu estifericit
Eu nu-ti vreau raul dradul meu
Cu toate ca mai parasit
Tu miai distrus sufletul meu
Dar vreau,sa "fii tu fericit"
Tu mai invatat a pierde cei mai drag
Speranta miai retras din infinit
Tu mai facut sa am un suflet fag
Si totusi dragul meu "fii fericit"
Eu stiu la tine-i o placere
Sa vezi pe altul suspinind
Dar am o singura putere
Sa-ti zic din nou "fii fericit"
Iubeste acum pe cine-ti place
Cu dorul tau innebunit
Iar de regreti eu n-am ce-ti face
E prea tirziu "fii fericit"
Ingheata singele in mine
Si iar fiorii ma cuprind
De unde am acea tarie
Sa-ti zic din nou "fii fericit"
Nu inteleg cum pot rabda
Aceasta soarta,acest destin
La ce bun azi as exista
Daca viata mea e ca un kin
Daca as putea sa uit
Tot ce a fost
Sa nu te am in si in gind
Poate macar chinul am sa-l suport
Si fara lacrimi am sati zic "fii fericit"
Daca as putea sa shterg amprenta grea
Cu care miai infipt in inima un spin
Nu mar durea atit plecarea ta
Dar inca mai suspin
De-ai stii ce mult doresc sa infloresc
Zimbetul din simplul ofelit
Dar fara tine o sa se vestejeasca
Si ultimul suris "fii fericit"
Nu inteleg de ceai plecat
La ce in klipa data te-ai gindit
Tu ai crezut ca o sa pling
Si o sa ma prefac
Voi zice doar sfioasa"fii fericit"
Dar ai ghicit,sfioasa te privesc
Si fara ca sa vezi lacrimi imi curg
Acum doar cu curajul ma mindresc
Mai mult nu am cu ce
Din tot ce am avut mai scump
Nu mi-a ramas decit dezamagirea
Iubirea mea s-a prefacut in scrum
"Fii fericit"cu alta cu mine mai tirziu
Nu am credinta am numai osinda
Numai kin, si de amar sunt domnata
Iubirea ta acum probabil cinta
"Fii fericit" dar fericirea mea e moarta
"Fii fericit" sa nu cunosti amarul
Intregul meu amar
Eu tie til cedau
Nu incerca sa poti descoperi caldura
"Fii fericit" eu inca te iubesc
Ti-am daruit tot ce-am avut mai scump
"Fii fericit" eu nu mai am ceti spune
Cumplita dezamagire m-a invins
Si acum domneshte
Prefera sa-mi vada ochii plinshi
"Fii fericit" tu nu vei intelege
Sa-ti zic aceasta ai sa rizi
Vei zice ca-s proasta sau nebuna
Am fost proasta cind te lasam sa ma cuprinzi
De unde aveam sa stiu ca estiun las
Batjocora ce-ti place atit de mult
Daca atunci stiam, treceam pe alaturi
Destinul meu acum e mort
Deci! traieshteti viata scumpul meu din plin,
Distreazate asa cum ti-ai dorit
Eu nu mai am nimic sa-ti spun
Un lucru doar: "FII FERICIT".

Azi ai iesit in urma ai privit dar incet printre lacrimi mi-ai soptit ca mai iubit.dar ai plecat.si mai lasat.ce voi face fara tine? sunt a nimanui.cu cine voi fi eu acum? Mi-ai spus ca ma iubesti.nu ma lasa.Chipul tau il vad mereu si mi-e din ce in ce mai greu.Acum pling fara incetare.si ma doare.Dar miine, miine ce voi face? Nu-mi vad viitorul.as vrea sa mor.dar nu am curaju s-o fac.ma tem de viata de apoi. Ajutor nu am de la cine cere.sunt mica.Am crezut in tine.Amintirile ma ucid. Oare nici un pic nu am contat pentru tine? Vezi inca cit de mult mai avem de vorbit.dar tu nu esti.ai plecat.

2 răspunsuri:
| FunnyLoOVe a răspuns:

Privesc in jur si parca intreaga mea lume e acoperita de intuneric, nu stiu daca ma pot considera naiva sau pur si simplu vreau sa cred in persoanele din jurul meu, dar mereu imi este tradata increderea cand o incredintez unui anume el sau ea. Simt ca nimic nu este cum ar trebui sa fie.Nu mai suport sa ma trezesc dimineata sa privesc inainte si totul sa fie inconjurat de rautate. Nu mai pun pasiune in nimic, privesc totul ca un "must do", in privire nu mi se citeste entuziasmul pe care il avem inainte, iar cand se intampla un lucru bun in viata mea raman uimita pentru ca sunt prea obisnuita ca ceilalti sa imi ofere dezamagiri. Nu am dorinte materiale, nu vreau un super iubit sau o profestie de milioane, vreau sa zambesc, vreau o picatura de fericire.De ce doare asa tare dezamagirea? De ce iti este tradata increderea care o acorzi asa greu unei persoane?

Cand acorzi incredere cuiva, automat te supui unui risc,si toata forta asta de a te bucura de orice nimic ( pentru ca realmente e nevoie uneori de forta) nu ai sa o gasesti decat in tine si daca vrei, persoana TA se poate sa nu te dezamageasca niciodata. Daca pui entuziasmul si pofta ta de viata pe seama celorlalti, e firesc sa fii dezamagita din cand in cand

Depinde de fiecare ce intelege prin a cunoaste pe cineva si momentul in care crede ca-i poate da gir de incredere. Chiar tu ai folosit cuvantul "naivitate", la inceput,"naivitatea", te va ajuta sa fii mai reticenta data viitoare, dar tine de tine sa inveti ceva din asta.

Sper ca unul din acestea sa fie frumos si sa iti placa!

Funda?

| _pink a răspuns:

"Cand am realizat ca nu mai am sanse sa fiu cu tine am simtit ca am pierdut o parte din mine." Nu stiu cat e de frumos dar e exact ce am simtit.