| madutZZa20 a întrebat:

Cine stie cateva mesaje de dezamagire? :X cele mai frum prim funditZZa:X

Răspuns Câştigător
| dany3la a răspuns:

1.Privesc in jur si parca intreaga mea lume e acoperita de intuneric, nu stiu daca ma pot considera naiva sau pur si simplu vreau sa cred in persoanele din jurul meu, dar mereu imi este tradata increderea cand o incredintez unui anume el sau ea. Simt ca nimic nu este cum ar trebui sa fie.Nu mai suport sa ma trezesc dimineata sa privesc inainte si totul sa fie inconjurat de rautate. Nu mai pun pasiune in nimic, privesc totul ca un "must do", in privire nu mi se citeste entuziasmul pe care il avem inainte, iar cand se intampla un lucru bun in viata mea raman uimita pentru ca sunt prea obisnuita ca ceilalti sa imi ofere dezamagiri. Nu am dorinte materiale, nu vreau un super iubit sau o profestie de milioane, vreau sa zambesc, vreau o picatura de fericire.De ce doare asa tare dezamagirea? De ce iti este tradata increderea care o acorzi asa greu unei persoane?
2.cand acorzi incredere cuiva, automat te supui unui risc. si toata forta asta de a te bucura de orice nimic ( pentru ca realmente e nevoie uneori de forta) nu ai sa o gasesti decat in tine si daca vrei, persoana TA se poate sa nu te dezamageasca niciodata. daca pui entuziasmul si pofta ta de viata pe seama celorlalti, e firesc sa fii dezamagita din cand in cand.
3.Depinde de fiecare ce intelege prin a cunoaste pe cineva si momentul in care crede ca-i poate da gir de incredere. Chiar tu ai folosit cuvantul "naivitate", la inceput,"naivitatea", te va ajuta sa fii mai reticenta data viitoare, dar tine de tine sa inveti ceva din asta.
fundahappy

1 răspuns: