| xFaith a întrebat:

Colegului meu de clsa. ii cam place de mine. Vreau sa spun ca de cate ori ma vede. m`a imbratiseaza, ma saruta pe frunte, se joaca in parul meu etc. si mie imi place de el, chiar mult!

Imi puteti spune cum sa ma comport in preajma lui? Va rog niste sfaturi. va rog.

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai daca ii place de tine si tie de el inseamna ca nu o sa fie greu sa fii in preajma lui. pur si simplu comporta-te cu el cum te comporti cu un prieten apropiat, impartaseste cu el bucuriile tale, glumeste cu el si fa-i muuulte complimente. Baietilor le place sa fie complimentati! In plus, sunt sigura ca esti destul de frumoasa ca sa te placa si daca dai semne ca vrei sa filtrezi cu el, cu atat mai bine. Daca a ajuns sa te imbratiseze si sa te sarute, e 100% indragostit! Crde-ma, experiente tongue Daca totusi esti rusionasa din fire, i-ati doua prietene cu care poti sa te manifesti dupa bunul plac laughing si in timp ce esti in preajma lui gandeste-te ca e o alta prietena de a ta. IN plus, daca esti cu prietenele, le poti ruga sa il intrebe daca te place. Mai bine sa fii sigura! Daca vrei, invita-l undeva ( de e. sa va faceti temele impreuna ) si roaga o prietena sa astepte telefonul tau, sau sa te sune la o ora stabilita de tine. Daca intalnirea ta cu el merge bine, ii poti spune ca nu mai ai nevoie de,, acel ceva care " i,, l-ai cerut " ( cauta un pretext ). Daca intalnirea merge prost, spune-i sa treaca pe la tine acasa petru ca ...nu pricepi nici cum o problema la mate ( pretex ). Dar eu zic cel mai bine, vorbeste cu baiatul ala si poarta-te cu el aratand ca esti foarte prietenoasa cu el si in acelasi timp ca apreciezi cat de multa atentie iti acorda. Funda te rroog mult de tot?puppy dog eyes

15 răspunsuri:
| basexcu a răspuns:

Problema nu e cum te comporti in preajma lui, problema e de ce te gandesti cum sa te comporti in preajma lui. Vrei sa pari cineva sau ceva ce nu esti doar pentru a-i crea o impresie.

| 5SOS a răspuns:

Fa sex cu el oral sa vezi daca merge.

| YukikoMaya a răspuns:

Sa nu fii timida sa-l imrpesionezi cu lucruri dragute sa nu-i intorci spatele la nevoie
si sa incerci sa-ti exprimi sentimentele fata de el
sa incerci sa-l intelegi sa nu te superi din orice

| biuuu a răspuns:

Parerea mea este sa te comporti normal...fii naturala asa cum esti tu de obicei si tot va merge de la sine

| VORTEX a răspuns:

Acorda-i putina atentie arata-i ca si tu il placi insa nu prea multa atentie lasa-l sa te cucereasca, fa-l sa merite sa fii prietena lui.

| adela93 a răspuns:

Freca-ti-va

| sMotionless a răspuns:

Pai ar trebui sa faci cam ce vezi ca face si el cu tine stai cu el mai mult timp intereseaza-te cam ce lucruri ii plac_si i-al in brate da-i un pupic pe obraz chestii de genu asta:X. fundita?big grin

| Any a răspuns:

Fii naturala!

| sara_8272 a răspuns:

Nu ai mentionat cati ani ai. Daca ai sub 16, comporta-te colegial si nu incerca mai mult(baietii sunt dificili la aceasta varsta), daca ai peste 16, poti incerca sa il inviti undeva(poate chiar si cu alti prieteni de-ai vostri si sa vezi cum se comporta in afara scolii)Daca totul iese bine, invita-l in oras.In ambele cazuri, invitatia sa vina din partea ta, nu pune pe altcineva sa o faca.

| βoborozzza a răspuns:

Arata'i si tu ce sentimente ai. Daca spui ca il iubesti si tu, fii mai indrazneata! Asa am patit si eu si m-am purtat frumos cu el si dupa cateva zile m'a intrebat daca vreau sa fiu cu el.

| LovexD a răspuns:

Pai cazul asta e si la mine.Deci.Eu cred ca ai putea sa il chemi undeva si sa ii spui ca si tie iti place de el.Ar fi mai bine sa fiti singur cand ii zici! Sa va plimba-ti sau sa te faci ca il chemi afara sa il intrebi ceva pentru tema.nu stiu. Daca te place si el va reactiona(de fapt se vede ca te place dupa cum ai zis)Deci poate o sa te intrebe daca vrei sa fi-ti impreuna dupa ce ii zici ca si tu il placi! Si ai putea sa accepti pentru ca o sa forma-ti un cuplu minunat pentru ca amandoi va iubiti! Succes! Fundaa?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da.in care par se joaca? de-ti place asa tare?

| MaryMe a răspuns:

Doar fi tu! poate ca te place asa cum esti.
Incearca sa te compori normal, iar daca il vezi ca te imbratisaza sai ca te mai pupa, fa si tu la fel.

Mult norocwinking

| oxanelu a răspuns:

Scumpa, tine-l ceva vreme in suspans... Nu-i arata prea mult ca-l placi! Adica nu-i sari in cap, sarutindu-l, imbratisindu-l! Lasa-l pe el sa-ti arate cit de mult te iubeste... iar mai apoi sa-i arati si tu! pup*

| Lacramioara_4713 a răspuns:

P0y...daca si tu il placi.at arata si tu fata de el ca totusi te atrage, trebuie sa il accepti atunci cand vr sa te sarute pe frunte sau pur si simplu sa te ia in brate, oriqm nu e nimic rau in asta, daca nu il vr ii poti explic ca e mai bine sa existe intre voi doar o rel de prietenie,,, j acea iubire ca intre col!, totusi varianta cea mai buna ar fi sa vb cu el deschis.doar asa poti afla km ce are el in kp in legatura cu tine, si la fel poate afla si el daca are sperante de la u! succes.