| xFaith a întrebat:

Imi place foarte mult de colegul meu de clasa.
El, se joaca in parul meu, ma imbratiseaza, spune lucruri dragute despre mine.

Ce vreau eu sa spun, el cred ca ma place ca pe o simpla colega.

Va rog, imi spuneti si mie cum sa ma comport in preajma lui sau cum fac ca sa ma placa si pe mine?

Răspuns Câştigător
| Sweet111 a răspuns:

Uite ce ai putea sa faci:

1. Da-i de stire ca il placi dar nu-i spune cu cuvinte! Uita-te la el non-stop sau fa-i mici complimente de genul:

-Ce tricou dragut! De unde l-ai luat ca as vrea sa iau unul identic pentru fratele meu!

-Super stilou! Pot sa-l incerc?

-Ai jucat foarte bine!

2.Arata-i calitatile tale bune:

-Daca te pricepi la desen, afla ce trupa ii place si deseneaza sigla trupei si pune-i -o pe banca in pauza si cand vine, spune:

-Ups... Mi-am lasat desenul aici! Scuze!

Incearca sa fi diferita de celelalte fete dar fara sa te lauzi! De exemplu:

-Fa-ti o coafura mai speciala!

-Pune-ti niste cizme diferite de ce poarta colegele tale!

Ideea e sa te folosesti de talentul tau si sa-l faci sa vada!

Succes!
Fundita? happy

5 răspunsuri:
| Sweet111 a răspuns:

Arata. i sau fa in asa fel in cat el sa.si dea seama ca. l placi, si fii misterioasa, ca sa incerce sa te cunoasca mai bine[asta ii inebuneste pe baieti]. fii misterioasa dar in acelasi timp fii tu insatsi, adica nu. tsi schimba atitudinea complet, doar pentru un baiat.:* Kam asta e tot!

| isabellle a răspuns:

Nu poţi face pe cineva să te placă, dar te poţi purta cât mai natural, firesc, şi încearcă să nu dai de bănuit...
apoi, dacă nu te place va face din tine ce vrea el.
Aşteaptă să dea primul semn, prin naturaleţe sigur îl vei vrăji :*
Succes în continuare.

| dge18 a răspuns:

Uite eu is baiat, am 13 ani si triu multe cuceriri deci:
Cand il vezi singur ii zici sa va duceti undeva "sa-i arati" cevatongue
Si el o sa accepte!
Dupaceea il duci undeva unde nu-i nimeni si il tii de maini si ii spui calma in fata: "Te iubesc"!
Daca iti raspunde:"si eu" atunci ai dat loviturahappy
Dar daca iti raspunde "eu nu..." nu-i nimic!
MAI SUNT MULTI BAIETI PE LUMEA ASTA:p
Mult noroc! Dar sa ai grija! Sa fie singurhappy si sa nu intri in panica! mai vb!happypapawavehappy:*

| lolita_7835 a răspuns:

Poate ca deja te place, dar nu vrea sa dea de banuit. Cel mai bine e sa fii tu insati in preajma lui si sa nu uiti sa-i zambesti dulce... asta da orice baiat gata. Succes! :*

| roxyjid a răspuns:

Vorbeste cu el pe mess si incepeti o conversatie si intreba-l daca place pe cineva din clasa si intreba cine multi baietii nu recunoasc...si daca nu zice zambestei in ore incearca sa stai pe langa el