| AdrianaMariaaa a întrebat:

Credeti ca daca am daddy issues adica ma atrag mult mai mult barbatii chiar si peste 45+ poate fi o problema pshihica?

2 răspunsuri:
| CodrutElian1990 a răspuns:

Totu-n viata este psihic.

| MPersephone a răspuns:

Da, e posibil. Exista asa un termen "fixatie". Asta inseamna ca in perioada cruciala a dezvoltarii tale, primii ani de viata, tu ai ramas fixata asupra unui anumit aspect care atunci a fost traumatic pentru tine. Deci, daca zici ca ai daddy issues, presupun ca a fost ceva legat de tatal tau sau de alt adult barbat. In cazul asta este ceva normal sa cauti validare din partea unui barbat mai mare decat tine. Adica e normal pentru tine, e mecanismul pe care creierul tau il accepta si care functioneaza.