| anonim_4396 a întrebat:

Credeți că întâlnirile online vor înlocui întâlnirile adevărate? Adolescenții par sa se bazeze pe Tinder când vine vorba de a cunoaște oameni noi! Puțini mai ies seara în parc sa mai stea sa socializeze cu orele cum se intampla acum 10-15 ani!

7 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Da, pai de asta adolescentii actuali sunt niste retardati sociali...pentru ca traiesc doar in online!

O sa ajungem ca in filmul Demolatorul (Demolition Man) pentru cine nu isi aduce aminte sau nu a vazut acest Sf cu accente comice, momentul cand personajul jucat de Sylvester Stallone vroia sa faca dragoste cu personajul jucat de Sandra Bullock, si aia ii spune ca acum nu se mai face asa cu contact fizic ca in trecut ci isi puneau fiecare cate un divice ca o coronita pe cap si faceau dragoste virtualwinking

| dullcat a răspuns:

In mod clar nu.

| ReddY25 a răspuns:

Foarte posibil

| mont a răspuns:

Aproape ca le-au si inlocuit deja cel putin in unele localitati/comunitati, nu prea mai ai sanse sa cunosti persoane noi altfel.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Da. Posibil și asta.

| Ilovedinero a răspuns:

Da, le vor inlocui, dar nu in sensul bun.Afecteaza pana si copii mici chestiile astea.Mergi in parc si vezi copii cum nu mai stiu sa vorbeasca, sa colaboreze intre ei si etc. Tinder-ul este pentru disperati, parerea mea caci nu stii peste cine poti da.Din pacacte nu mai sunt multi care sa iar in parcuri, sa stea la o terasa etc.Mai cunosc totusi cateva cupluri de adolescenti care ies seara pe marginea lacului, care mai ies prin parcuri etc.Acum 10-15 ani daca nu ai observat nici parintii nu mai sunt cum sunt acum.Nu iti aruncau telefoane in mâna ca sa isi faca ei treburile linistiti.Mergeai afara, iti luai o minge din aia tare in cap, te ridicai si " le arata-i tu lor fotbal". Parintii astia "foarte protectivi" care de fapt nu iti pregatesc copii pentru viata distrig noile generatii

| Lareas a răspuns:

Mie nu îmi iese online deloc.Caut de ani și am 27. Absolut nimic.Nu mă dorește nimeni.