| Gabi_6377 a întrebat:

Credeti ca poti sa uiti pe cineva cu altcineva? E suficient sa vrei, si sa poti sa o/il uiti?

Răspuns Câştigător
| Razvan a răspuns:

Depinde.Parerea mea este ca inainte sa te arunci cu capul inainte intr-o noua relatie e cazul sa faci o pauza si sa iti aranjezi amintirile, sa te impaci cu trecutul si sa ierti.Si abia apoi, sa incepio noua relatie

7 răspunsuri:
| delia_9230 a răspuns:

Daca tii la persoana respectiva foarte mult atunci iti vafiigreu sa o uiti crede-ma trec prin asta dar cu as prietenilor care iti vor fi aproape mereu... o sa-l uiti poate mai greu dar se va intampla daca ti placut raspunsul poate imi dai si mie funda

| babydollella a răspuns:

Poti sa uiti pe acel "cineva" doar daca simti si putina atractie pentru altcineva ca sa poti sa construiesti ceva frumos pe baza acestei atractii...si trebuie sa vrei bineinteles...numai sa nu se termine urat sa fc pe altcineva sa sufere

| HaiHui4Ever a răspuns:

Nu mai vorbi de acea persoana, incearca sa o schimbi cu alta, schimba toate chestiile care au legatura cu persoana si in timp o vei uita.

| crackiswack a răspuns:

Evident, totul tine de tine si de cat de mult vrei asta.Pe de alta parte sa te gandesti si la persoana de care te folosesti sa o/il uiti pe celalalt, nu i nici chiar frumos sa te joci cu cei din jur. Dar intr-adevar e mai sanatos sa treci in orice mod peste cineva decat sa ramai aiurea cu ganduri.

| frumusyka334 a răspuns:

Nu sigur nu poti si eu am incercat si nu am reusuit mai mult m-a facut sa sufar cel mai bine e sa incerci sa te impaci cu el nu sa stai cu altcineva chiar daca poate u nu il iub pe acel baiat dar sa fi cu el doar ca sa uiti pers iubita chiar nu e bine si eu am patit si am incercat ca tine doar ca mai mult m-a facut sa sufar chestia asta

| bebee_1638 a răspuns:

Depinde cat de mult ti la acea presoana pe care vrei sa o uiti

incearca vezi ce iese

nu ai nimic de pierdut

| pisy666 a răspuns:

Timpul vindek ranile...