| William a întrebat:

Credeti ca este adevarat ca nu poti ierta fara sa uiti?

Răspuns Câştigător
| toleagiulia a răspuns:

Intr-adevar este foarte greu sa uiti dar nu si imposibil, din pacate aceasta afirmatie este adevarata

6 răspunsuri:
| Userrr a răspuns:

Nu.

| RainmakerX a răspuns:

Da,de exemplu daca am spus un secret unui prieten si daca il spune tuturor atunci sunt sanse sa-l iert dar nu o sa-i mai zic asa ceva niciodata. Pentru mine cei care m-au ranit odata ma vor rani si a doua oara, de aceea nu pot sa imi recapat intreaga incredere in ei...tin minte ce au facut.
Deci da, este complet adevarat pentru mine cel putin.

| syd2 a răspuns:

Nu-mi pasa de asta, eu nu iert niciodata.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu. Cred mai degraba ca trebuie sa accepti greseala pentru a ierta persoana care ti-a gresit.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Depinde de situatie, cum a zis Coco daca cineva ti-a facut mult rau e greu sa uiti, dar amintindune de acele lucruri ne facem rau noua si poate persoana care ne-a gresit nici nu stie ce rau ne-a cauzat. Trebuie sa uitam mai intai de toate pentru noi insine.

| Cσcσ a răspuns:

Cred ca este adevarat.Adica, daca cineva te-a ranit indeajuns de mult, crezi ca poti uita, chiar daca tu esti dispus sa ierti tot?