| Maria3458 a întrebat:

Credeti in prietenia dintre un barbat si o femeie?

37 răspunsuri:
| AdelinaC a răspuns:

Da si sunt mult mai durabile. Am multi prieteni baieti. Nu iti poti permite cu o fata ce iti permiti cu un baiat. De ex daca sunt mai nervoasa ii pot spune sa ma lase ca nu am chef de vorba, pot rari dialogul cateva zile/saptamani fara sa faca un capat de lume pentru asta, ma pot exprima natural fara teama ca ma vor barfi, daca trec grabita pe strada si nu il salut pentru ca sunt atenta in alta parte, nu se supara. Daca fac la fel cu o fata, se rupe prietenia. In plus, prietenii baieti tradeaza extrem de rar, in vreme ce la fete e o regula asta.
Baietii tin la intimitate, fetele nu. In grupa la facultate am avut numai fete, isi povesteau pana si ce lenjerie poarta iubitii lor, ceea ce mi se pare extrem de dezgustator. Nici un prieten baiat nu a dat sau a cerut detalii care trec de limita bunului simt si am din toate categoriile, de la pictori de icoane la casatoriti si unii aventurieri.

| Stropdeploaie a răspuns:

Doar de la distanta!

| syd2 a răspuns:

Relativ exista, atunci cand ambele parti nu au cerinte de la una din parti, dar in majoritatea cazurilor se ajunge ca acele cerinte : romantice, sexuale etc sa existe de aceea sunt de parerea ca nu, nu exista prietenie intre femeie si barbat.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu! Unul tot se îndrăgostește de celălalt până la urmă, dacă nu amândoi.

| Yukidaruma a răspuns:

Da, mai ales daca unul are deja iubit\a. De obicei daca unul se cuplează, relația lor de prietenie se răcește dar dacă rămân la fel de uniți atunci discutam de o relație amicală stabila.

| LePotato a răspuns:

Da
Cine spune nu..probabil are 14 ani happy. Am doua prietene foarte apropiate pentru care nu am simtit niciodata ceva - si sunt sigur ca nici ele pentru mine.

| Maria3458 explică (pentru LePotato):

Deci nu se poate dupa parerea mea acel prieten al meu care il credeam spera ca poate vom fi împreună ceea ce nu se se va întâmpla si acel prieten s - a retras.